fbpx

Wicemistrzyni Polski wzmacnia szeregi #VolleyWrocław

Skład drużyny #VolleyWrocław na przyszły sezon został skompletowany. Dziś zostało ogłoszone ostatnie nowe nazwisko w zespole. W biało-zielonych barwach zobaczymy wicemistrzynię z minionego sezonu – Kamilę Witkowską.

Kamila Witkowska to środkowa, która jest bardzo doświadczona, jeśli chodzi o występy na parkietach ekstraklasy kobiet. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła 6 sezonów. Debiutowała w roku 2014 w ekipie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dwa kolejne lata reprezentowała barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Do drużyny z Dolnego Śląska dołącza po trzech latach spędzonych w Developresie SkyRes Rzeszów, gdzie była podstawową blokującą drużyny. W rankingu środkowych w ostatnim sezonie uplasowała się na wysokim 9. miejscu z dorobkiem 52 bloków na swoim koncie. Najwięcej razy (aż 6) zatrzymała rywalki w domowym meczu przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police.

Kamila Witkowska bardzo dobrze zna również realia reprezentacyjne. W minionym roku razem z drużyną polskich siatkarek zdobyła złoty medal w turnieju Volley Masters Montreux. Oprócz tego walczyła o awans na igrzyska olimpijskie podczas kwalifikacyjnego turnieju kontynentalnego we Wrocławiu 2019. Jak pamiętamy, wówczas zabrakło niewiele do otrzymania biletu do Tokio. Serbki okazały się wtedy nieco bardziej doświadczone.

#VolleyWroclaw to zupełnie nowe wyzwanie. Siatkówka we Wrocławiu ma bardzo długą historię. Jest to klub z wieloletnim stażem. Przechodził różne koleje, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy walczyć o wysokie cele. Chciałabym, żeby siatkówka we Wrocławiu znów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a ja mogłabym być częścią tej nowej historii. Mam nadzieję że wraz z dziewczynami, całym sztabem i zarządem oraz z wspaniałymi kibicami stworzymy kolektyw i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa #VolleyWrocław

Myślę, że transfer Kamili do naszego zespołu ucieszy kibiców. To utytułowana siatkarka o wielkich umiejętnościach, która z pewnością pomoże nam w osiągnięciu kolejnych wygranych. Transferem Kamili kończymy budowę zespołu na sezon 2020/2021. Teraz czas na rozpoczęcie przygotowań, a od września wracamy do regularnych rozgrywek – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Skład #VolleyWrocław

Skład #VolleyWrocław na przyszły sezon 2020/2021 został skompletowany. Na pozycji atakującej wystąpią Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz, a jako przyjmujące Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Bączyńska oraz trzy młode zawodniczki z zespołów młodzieżowych Joanna Chorąża, Julia Pańko i Julia Kleszcz. Na rozegraniu zobaczymy powracającą do Wrocławia Weronikę Wołodko i nową twarz – Adriannę Szady. Na libero wystąpią Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek. Skompletowana też jest pozycja środkowych: Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek i Kamila Witkowska. Trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.