fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Weź udział w akcji #TrójkolorowaKrew!

Śląsk Wrocław razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do oddawania najcenniejszego leku ratującego życie. W ramach akcji #TrójkolorowaKrew dla krwiodawców czekają vouchery i koszulka meczowa WKS-u.

W ostatnich tygodniach zapasy krwi w szpitalach i specjalistycznych bankach krwi znacznie się skurczyły. Lekarzom zaczyna brakować najcenniejszego leku, który w wielu przypadkach może uratować życie – krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu również wskazuje na niewystarczające zapełnienia magazynów i apeluje o pomoc.

Śląsk Wrocław wspólnie z RCKiK rozpoczyna akcję #TrójkolorowaKrew, w ramach której zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać chorym i potrzebującym. Szczególnie potrzebna jest krew z grup 0, A oraz BRh-. Każda krew i każda pomoc może jednak okazać się decydująca, dlatego apelujemy, by nie odkładać tej decyzji na później. Swój udział w akcji zadeklarowali już m.in. Jacek Magiera, trener WKS-u oraz Piotr Waśniewski, prezes Śląska. Do akcji zaproszeni zostali też partnerzy biznesowi Klubu.

Każdy, kto odda krew we wrocławskim RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9, na hasło „Śląsk Wrocław” otrzyma voucher na mecz WKS-u na Stadionie Wrocław!

Voucher można wymienić na bilet na dowolne spotkanie Trójkolorowych do końca 2021 roku. Na Instagramie klubu przeprowadzony będzie również konkurs, w ramach którego kibice oddający krew będą mogli wygrać koszulkę meczową Śląska.

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Jak się do tego przygotować, co wiedzieć o oddawaniu krwi, co robić po – wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.

Akcja pod hasłem #TrójkolorowaKrew potrwa do niedzieli, 16 maja. A w sobotę, dzień przed spotkaniem ze Stalą Mielec, przy Stadionie Wrocław pojawi się mobilny punkt poboru krwi.

Oddaj krew, uratuj życie!