fbpx

W sobotę Gwardia Wrocław podejmie BBTS Bielsko-Biała

Po pucharowej rywalizacji z Lechią KFC Gwardia Wrocław powraca do gry w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Już w najbliższą sobotę, 16 listopada, przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Janczaka będzie BBTS Bielsko-Biała. Początek rywalizacji w hali Orbita o godzinie 17.00.

Trzeba przyznać, że ostatnie dni nie były zbyt udane dla Gwardzistów. Wrocławianie dwukrotnie przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zarówno w lidze, jak i w rozgrywkach o Puchar Polski, kończąc tym samym swoją przygodę w tym turnieju.

O porażkach muszą jednak szybko zapomnieć, bowiem tylko chłodna głowa może pozwolić im spełnić postawiony przed sezonem cel. Pierwszy krok muszą zrobić już jutro, bowiem po nieudanej przygodzie w Pucharze Polski wrocławianie wracają na ligowe parkiety, gdzie w sobotę podejmą w hali Orbita BBTS Bielsko-Biała. Nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka, bowiem ich najbliższy przeciwnik to drużyna, która jeszcze dwa lata temu grała w PlusLidze, a w poprzednim sezonie, już na 1-ligowych parkietach, zajęła piąte miejsce, gromadząc cztery oczka więcej niż Gwardia.

W trwającym sezonie to jednak wrocławianie plasują się wyżej w tabeli. Gwardziści znajdują się obecnie na 6. miejscu, a bielszczanie plasują się 4. pozycje niżej. Choć rywal na pewno będzie wymagający, to siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska wcale nie stoją na straconej pozycji i mają pełne prawo myśleć o komplecie punktów i awansie w ligowym zestawieniu.

Czy KFC Gwardia Wrocław potwierdzi swoją wartość i zapewni swoim kibicom wiele emocji, okraszonych cennym zwycięstwem? O tym przekonamy się już w sobotę, 16 listopada. Początek starcia o godzinie 17.00.