fbpx

W sobotę Gwardia Wrocław obiera kierunek Kluczbork

Gwardziści zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej TAURON 1. Ligi trzema porażkami i z fotela lidera spadli na szóste miejsce. Po krótkiej przerwie wracają jednak do gry, chcąc powrócić na zwycięską ścieżkę. Na początek rundy rewanżowej czeka ich starcie z Mickiewiczem Kluczbork.

Na świąteczno-noworoczną przerwę wrocławianie udali się w nienajlepszych nastrojach, jednak kilka dni wolnego pozwoliło im nabrać dystansu, wyleczyć choroby oraz drobne urazy, a przede wszystkim odpocząć. Do treningów Gwardziści powrócili zmotywowani i głodni kolejnych zwycięstw, a szansa na przełamanie złej passy będzie już 7 stycznia, kiedy to wrocławianie pojadą do Kluczborka na rewanżowy mecz z miejscowym Mickiewiczem. 

– Celem na ten czas było wyeliminowanie przestojów, które nam się zdarzały. W drugiej rundzie musimy po prostu grać porządną siatkówkę, pod tym kryje się dużo i jest to pojemne sformułowanie, ale chcemy poprawić to, co nie działało i wrócić na zwycięską ścieżkę – mówi Kamil Maruszczyk. 

Mickiewicz Kluczbork to obecnie 5. drużyna TAURON 1.Ligi, jednak strata Gwardzistów do najbliższych rywali to zaledwie jeden punkt. W inaugurującym sezon 2022/2023 meczu wrocławianie pokonali kluczborczan 3:1, dlatego też z dużymi apetytami przystąpią do pojedynku, który otworzy drugą rundę zmagań.

Przed nami emocjonujący pojedynek, w którym przyjdzie wrocławianom zmierzyć się z doskonale znanymi Januszem Górski czy Arkadiuszem Olczykiem. Pierwszy gwizdek już 7 stycznia, o godzinie 18.00.

źródło: gwardiawroclaw.pl