W lokalnych derbach lepsza Ślęza. Juniorzy Śląska odpadają po rzutach karnych

W 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski los skrzyżował Ślęzę Wrocław z juniorami Śląska, a o awansie do kolejnej rundy podopiecznych Grzegorza Kowalskiego zadecydowały dopiero rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 2:2.

Choć gospodarzami dzisiejszego spotkania byli gracze Śląska, to mecz o awans do 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski rozegrano w pobliskich Radwanicach, gdzie już pierwsze minuty pojedynku pokazały, że będzie on niezwykle zacięty.

Najpierw swoją groźną szansę mieli gracze Ślęzy, a chwilę później po strzale Jakubiaka piłka o centymetry minęła światło bramki gości. Jednak w 21. minucie to podopieczni Grzegorza Kowalskiego zdobyli pierwszego gola. Strzelcem bramki niezawodny w tym sezonie Guilherme. W odpowiedzi ponownie Jakubiak, jednak ponownie niecelnie.

W pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy więcej trafień, a na kolejne przyszło nam czekać do 66. minuty. Wówczas do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michalski i po bardzo dobrze wykonanym rzucie karnym, mieliśmy remis 1:1. Nie minęło 6 minut, a Ślęza ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem futbolówkę do siatki skierował Stępień, który wykorzystał idealne zagranie Traczyka.

Choć mogło wydawać się, że gracze trenera Kowalskiego zamknęli tym samym mecz, nic bardziej mylnego! 3 minuty później ponownie byliśmy świadkami remisu, a gracze Wojskowych raz jeszcze trafili do siatki Bołdyna po rzucie karnym wykonywanym przez Szymańskiego.

Po regulaminowym czasie gry w Radwanicach juniorzy Śląska remisowali ze Ślęzą 2:2, a zatem o awansie do 1/4 finału musiały zadecydować rzuty karne. Stałe fragmenty gry zdecydowanie lepiej wykonywali gracze Kowalskiego, którzy pokonali Trójkolorowych 4:1 i tym samym zameldowali się w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław U-18 – Ślęza Wrocław 2:2 (1:4 k)

Bramki: Michalski 66 (k), Szymański 75 (k) – Guilherme 21, Stępień 72

Śląsk II: 1. Sobolewski, 3. Wiśniewski, 5. Stawny, 8. Szymański, 11. Gryglak, 13. Kurowski, 21. Michalski

Ślęza: 1. Bołdyn, 4. Gil, 5. Stempin, 8. Szydziak, 17. Olejniczak, 19. Stępień, 22. Muszyński