fbpx

Śląsk mierzy się z Miedzią [TRANSMISJA]

W czwartek, 16 stycznia, o godz. 12.00 Śląsk Wrocław zagra swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną. WKS w Trzebnicy zmierzy się z legnicką Miedzią.

Dla piłkarzy Śląska będzie to pierwsza zimowa gra kontrolna, a zarazem przetarcie przed rozpoczynającym się trzy dni później obozem przygotowawczym na Cyprze. Tam na wrocławian czekają trzy kolejne mecze, z zagranicznymi rywalami (FK Tepilce, FC Ufa, FK Lipawa).

Po powrocie do Polski Trójkolorowi zmierzą się jeszcze z Hradec Kralove. Pierwsze ligowe spotkania z Lechią Gdańsk 7 lutego. Miedź Legnica to szósty zespół I ligi. Z 31 punktami na koncie strata do lidera wynosi 9 oczek, a do miejsca premiowanego awansem – 7. Dla Miedzianki celem jest z pewnością powrót do Ekstraklasy, z której legniczanie spadli w poprzednim sezonie. I to przy sporym udziale Śląska, który w trzech bezpośrednich meczach pozwolił legniczanom zdobyć tylko punkt, dwukrotnie wygrywając w Legnicy – jesienią aż 5:0, a w rundzie finałowej 2:0, co miało znaczący wpływ na końcowy układ tabeli. 

Czwartkowy sparing również dla Miedzi będzie pierwszym podczas zimowych przygotowań. Podopieczni Dominika Nowaka przygotowania rozpoczęli dzień później niż Śląsk, ale na obóz wyjadą znacznie później, bowiem 9 lutego, gdy WKS będzie już po inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej. Legniczanie wylecą do Turcji na 12-dniowe zgrupowanie. Do rozgrywek ligowych powrócą 28 lutego. 

Transmisja spotkania na żywo na kanale YouTube Śląska Wrocław. Początek o godzinie 12.00.

O autorze