fbpx

W czerwcu rusza ELF. Panthers Wrocław już trenują

Panthers Wrocław

Już na początku czerwca Panthers Wrocław zainaugurują zmagania w prestiżowej European League of Football. Aktualnie wrocławianie wchodzą w decydującą fazę przygotowań do futbolowego sezonu – pod koniec kwietnia zespół rozpocznie treningi w pełnym składzie na boisku. Cel „Panter” na nadchodzący sezon pozostaje niezmienny – zdobycie mistrzostwa Europy.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Panthers Wrocław coraz bliżej inauguracji sezonu

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Przed Panthers Wrocław intensywny i ekscytujący sezon. Wrocławianie zainaugurują rozgrywki ligi europejskiej już 3 czerwca domowym spotkaniem z Hamburg Sea Devils, który zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim.

Wrocławski zespół ma za sobą pierwsze treningi na boisku – jak na razie w krajowym składzie, ale za to pod okiem amerykańskiego sztabu szkoleniowego. Wkrótce przygotowania do sezonu wejdą w ostateczną fazę.

– Na pierwszych zgrupowaniach zespołu nasz sztab szkoleniowy pracował z zawodnikami nad implementacją nowego systemu pracy. Po pierwszych treningach trenerzy odbyli kompleksową analizę nagrań wraz z dyskusją na temat każdego z zawodników. Nasi amerykańscy szkoleniowcy są bardzo zadowoleni z zaangażowania, jakie wykazują zawodnicy oraz ich otwartości na nowe rozwiązania taktyczne – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Zawodnicy z zagranicy dołączą do zespołu pod koniec kwietnia. Wrocławianie zakontraktowali na sezon 2023 aż dziesięciu graczy z zagranicznym paszportem, w tym czterech ze Stanów Zjednoczonych. Skład Panthers Wrocław uzupełnią m.in. defensywny liniowy Solomon Brown, defensive back Artevius Smith, skrzydłowy Brenton Martin oraz najważniejsza postać na boisku – 24-letni rozgrywający Nik Rango. Zgodnie z ligowym regulaminem „Pantery” rozpoczną treningi w pełnym składzie już pod koniec kwietnia. W połowie maja drużyna odbędzie także wyjazdowy obóz treningowy.

– Ta faza przygotowań będzie koncentrować się już bezpośrednio na budowaniu formy pod kątem pierwszego spotkania. Ciężko pracujemy, aby nasi zawodnicy wstrzelili się z optymalną dyspozycją na start sezonu. W toku przygotowań oprócz treningów na Stadionie Olimpijskim tradycyjnie odbędziemy także wyjazdowy camp – nie tylko po to, aby rozwijać techniczne oraz taktyczne zagadnienia gry, ale także w celu budowy chemii i zgrania zespołu – tłumaczy Jakub Samel.

Europejska rywalizacja w European League of Football

W sezonie zasadniczym European League of Football Panthers Wrocław rozegrają 12 spotkań – 6 u siebie i 6 na wyjeździe. Głównym celem wrocławskiego zespołu pozostaje awans do finału rozgrywek oraz zdobycie tytułu mistrzów Europy.

– W European League of Football nie ma łatwych przeciwników – to odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dodatkowo w tym sezonie liga została rozszerzona o kolejne zespoły, których dyspozycja pozostaje tajemnicą. Jesteśmy przekonani, że stawka będzie bardzo silna i wyrównana. Głównym celem naszego zespołu – który wyznaczył nam trener główny Dave Christensen – jak zawsze jest walka o mistrzostwo Europy – mówi Jakub Samel.

źródło: pantherswroclaw.com