fbpx

W Brzegu Dolnym ponownie zagrają w szczytnym celu!

Już jutro, 30 grudnia, o godzinie 17.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym rozpocznie się kolejna edycja charytatywnego turnieju piłkarskiego. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na kosztowne leczenie Katarzyny Ryszki i Wiktora Żuchory.

Kasia to 30-letnia piękna dziewczyna, która od czterech lat zmaga się z nieoperacyjnym guzem mózgu. Z kolei Wiktor, to 12-letni chłopiec z Brzegu Dolnego, który w wyniku przedwczesnego porodu ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie pokrwotoczne oraz całościowe zaburzenie rozwoju.

– Naszym nadrzędnym celem jest oczywiście pomoc dzieciom, ale nie zapominamy także o poziomie sportowym turnieju, który będzie niezwykle wysoki – zapowiada Mateusz Szczur, prezes KS Rokita, pomysłodawca turnieju i dodaje: – W dolnobrzeskiej hali wraz z moją drużyną, czyli Przyjaciółmi Mateusza zagrają m.in. Śląsk Wrocław, Rokita Brzeg Dolny, Bracia Gancarczyk Team, Saller Team czy Arka Nowa Sól.

W obecnej edycji wystąpią tacy piłkarze jak: Kornel Osyra, Jakub Wrąbel, Fabian Pawela, Krzysztof Danielewicz, Krzysztof Ostrowski, Robert Szczot oraz wielu innych, którzy fani piłki nożnej z pewnością doskonale znają. Co ciekawe, swoją obecność potwierdził też Waldemar Prusik, były kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Śląsk Wrocław.

– Nasz turniej wspierają medialnie: Błażej Augustyn, Sebastian Mila, Michał Pazdan, Kornel Osyra oraz topowi żużlowcy Tai Woffinden i Max Frick – zapewnia Szczur.

Poza oglądaniem niezwykle emocjonujących meczów z udziałem znanych sportowców, świetną atrakcją dla osób zgromadzonych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą także liczne licytacje. To właśnie biorąc w nich udział, będzie można wygrać m.in. koszulki reprezentacyjne z autografem Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika z Benevento, Piotra Zielińskiego z Napoli, Przemysława Frankowskiego z RC Lens, Radosława Majewskiego z Wieczystej Kraków, Sebastiana Szymańskiego z Feyenoordu Rotterdam, a także żużlowców Sparty Wrocław – Macieja Janowskiego i Taia Woffindena.

Na licytacje zostaną wystawione również vouchery na treningi personalne czy do centrum kosmetyki i medycyny estetycznej ufundowane przez sponsorów turnieju. W trakcie imprezy będzie można nabyć pyszne ciasta, które z pewnością przydadzą się na zbliżający się wieczór sylwestrowy.

Oczywiście, najmłodsi fani będą mogli liczyć na malowanie twarzy, którym tradycyjnie zajmie się profesjonalny Klaun Żak czy fotkę z Maskotką Śląska Wrocław. Z kolei w przerwach wystąpi taneczny zespół Damiana Kluki. Transmisję na live prowadzić będzie Śląsknet.

Oficjalnym partnerem turnieju jest WKS Śląsk Wrocław, a imprezę poprowadzi Andrzej Gliniak.

– Jesteśmy dumni i bardzo szczęśliwi, że możemy wspierać ten prestiżowy turniej. Jesteśmy z Wami od początku i będziemy do końca! Dziękuję mojemu serdecznemu przyjacielowi Mateuszowi, że wciągnął mnie w ten super szczytny cel, bo jest to turniej, w którym wszystkich łączy piłka, a najważniejsze w tym wszystkim jest oczywiście to, że po raz kolejny możemy pomóc, tym razem Wiktorkowi oraz Kasi. Jeszcze raz podziękowania dla głównego organizatora turnieju, czyli wielkiego serca jakie ma Mateusz Szczur – mówi Dariusz Nazar, jeden ze sponsorów, właściciel Polska Spedycja i Transport.

– Cenię lokalne inicjatywy, ponieważ zdecydowanie celniej kierują swoje intencje. Charytatywny Turniej Gwiazd zakłada wsparcie osób z lokalnej społeczności. Pomaga potrzebującym, za których plecami nie stoją wielkie organizacje. Mijamy tych ludzi na ulicy, niejednokrotnie znamy ich z pracy. Wsparcie akcji, która otacza pomocą właśnie takie osoby, daje mi poczucie namacalnej sprawczości, dlatego wspieram wszystkich, którzy przykładają rękę do sukcesu Charytatywnego Turnieju Gwiazd – mówi z kolei Marek Szydło (Sandwicz Szop), który wspiera turniej w Brzegu.

Piątkowa (30 grudnia) impreza startuje o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Zapraszamy!