fbpx

W AP Śląska Wrocław utworzono dział analiz

W Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław utworzony zostanie profesjonalny dział analiz. Sztab szkoleniowy wzmocnił trener analityk Andrzej Gomołysek, który będzie koordynował proces przygotowywania analiz statystycznych i szkoleniowych dla zawodników akademii WKS-u.

– Wprowadzanie nowoczesnych technologii w zakresie analizy gry jest bardzo ważnym elementem w rozwoju każdego klubu piłkarskiego i mam nadzieję, że będzie miało to znaczące przełożenie na poprawę szkolenia w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław – podkreśla Krzysztof  Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego wrocławskiego klubu.

Andrzej Gomołysek jest uznanym specjalistą InStat Football w zakresie dokonywania analiz zarówno zespołowych, jak i indywidualnych, dla wielu klubów polskich i zagranicznych, m.in. z Bundesligi (1. FSV Mainz 05, Werder Brema, FC Augsburg), Serie A (Lazio Rzym), Eredivisie (FC Twente) czy Super Lig (Galatasaray SK). Prowadzi również zajęcia analizy sportowej na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Wielokrotnie występował w roli prelegenta na kursach i konferencjach szkoleniowych. Obecnie kończy kurs trenerski UEFA A, pracując jednocześnie jako trener w niższych ligach (z seniorami, jak i z grupami młodzieżowymi).

– Trener Andrzej Gomołysek będzie pracował na najwyższych szczeblach w naszej Akademii z zespołami piłki jedenastoosobowej, które występują w rozgrywkach centralnych PZPN, czyli drużynami CLJ U15, CLJ U17, CLJ U18 oraz rezerwami Śląska w II lidze. Jego podstawowym zadaniem będzie współpraca z asystentami głównych trenerów w tych zespołach w zakresie przygotowania zespołowych i indywidualnych analiz statystycznych i szkoleniowych dla zawodników Akademii. Analizy te będą wyznaczały kierunki treningów dla poszczególnych zawodników. Ponadto będzie odpowiadał w Akademii za ujednolicenie systemu obserwacji meczowych oraz treningowych naszych zespołów z wykorzystaniem kamer oraz drona – zaznacza Krzysztof Paluszek.

inf. Śląsk Wrocław