fbpx

#VolleyWrocław zainauguruje sezon w Warszawie

Siatkarki #VolleyWrocław powracają na ligowe parkiety. Już w sobotę zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet – Wisłą Warszawa. Mecz odbędzie się w Arenie Ursynów, przy ulicy Pileckiego 22. Start zaplanowano na godzinę 18.00.

Do sezonu 2019/2020 wrocławianki przystępować będą w wyjątkowym składzie – klub zatrzymał aż 10 siatkarek, które reprezentowały jego barwy przed rokiem, włączając do zespołu cztery nowe zawodniczki.

Dużym wzmocnieniem dla zespołu jest Kinga Kasprzak, która w dobrym stylu powróciła na parkiety Ligi Siatkówki Kobiet. Nowymi twarzami będą Karolina Fedorek i Dominika Mras, które w ostatnim sezonie walczyły w pierwszoligowych drużynach. W składzie na sezon 2019/2020 zobaczyć będzie można także Łucję Kuriatę, która reprezentowała #VolleyWrocław w młodzieżowych rozgrywkach.

Kapitanem zespołu pozostała Roksana Wers. W tym obowiązku wspierać będzie ją Natalia Murek. Liderką wrocławianek wydaje się być Aleksandra Rasińska, która coraz śmielej radzi sobie na krajowym podwórku. Potężne ataki i zagrywki wrocławskiej atakującej niejednokrotnie dały się we znaki przeciwniczkom.

Dobrze zacząć rywalizację w lidze

W sezonie przygotowawczym zespół trenera Wojciecha Kurczyńskiego rozegrał 10 sparingów, z czego 5 wygrał, a 5 przegrał. Jeden z tych sparingów był rozegnany w formule z dorzucanymi piłkami. Od początku jednak filozofią pracy nowego pierwszego trenera było danie możliwości gry każdej z siatkarek. Zespół w wielu meczach grał zupełnie innym składem w każdej z partii, co pozwoliło na selekcję i dobór odpowiedniego składu na początek rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Teraz przed wrocławiankami inauguracja sezonu w Warszawie, z zespołem który zachował pięć zawodniczek z poprzedniego sezonu, uzupełniając skład siedmioma nowymi nazwiskami. Dla zespołu Adama Grabowskiego, sezon 2019/2020 będzie rokiem powrotu siatkarskiej ekstraklasy kobiet do stolicy.

– Spotkanie z Wisłą jest pierwszym meczem w tym sezonie. Sądzę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania, zarówno fizycznie, jak i taktycznie. Mogę zagwarantować, że damy z siebie 100 procent i mam nadzieję, że to pomoże przywieźć pierwsze punkty do Wrocławia – mówi Aleksandra Gancarz, środkowa #VolleyWrocław.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Wisłą Warszawa a #VolleyWrocław rozpocznie się o godzinie 18.00. Z kolei tydzień później, 20 października, o godz. 17.00 w hali Orbita, wrocławianki zainaurugują rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet na własnym parkiecie.