fbpx

#VolleyWrocław zagra w Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie TAURON Ligi) zostały przedwcześnie zakończone. Liga przygotowała jednak rekompensatę dla kibiców i sponsorów. Na przełomie lipca i sierpnia zostanie rozegrane Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Liga Letnia, bo tak w skrócie nazywane są rozgrywki Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, będzie trwała 3 weekendy.

W piątek zostaną rozegrane mecze kobiet, w sobotę i niedzielę – mężczyzn. Do pierwszej edycji zgłosiło się 8 drużyn kobiecych: Grot Budowlani Łódź, Energa MKS Kalisz, San-Pajda Jarosław, #VolleyWrocław, DPD Legionovia Legionowo, E.Leclerc Radomka Radom, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oraz Enea PTPS Piła. W rozgrywkach mężczyzn zgłosiły się wszystkie drużyny Plus Ligi oraz dwie z zaplecza – Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała.

#VolleyWrocław będzie rywalizował w grupie A wraz z Grot Budowlani Łódź, Energa MKS Kalisz i San-Pajda Jarosław.

Rywalizacja odbędzie się w wybranym przez PLS mieście, najprawdopodobniej w Polsce południowej. Zaplanowano ją na 24 lipca. Cztery zespoły zagrają na piasku, jednak w grze będą obowiązywały zasady z halowej odmiany siatkówki. Wyjątkiem jest to, że na boisku zobaczymy drużyny czteroosobowe.

Dwie najlepsze drużyny z grupy A i B będą miały szansę zagrać w turnieju finałowym. Ten zaplanowany jest na 7 sierpnia. Miasta gospodarze rozgrywek zostaną podani w najbliższym czasie. Mecze Ligi Letniej kibice zobaczą na sportowych antenach Polsatu.