fbpx

#VolleyWrocław w finale PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

#VolleyWrocław awansował do finału PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W turnieju eliminacyjnym w Krakowie wrocławianki zajęły 2. miejsce, a do zwycięstwa krakowskich rozgrywek zabrakło naprawdę niewiele.

PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to rozgrywki, które zostały zainaugurowane w tym roku. Wszystko przez przedwcześnie zakończony sezon Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie TAURON Ligi) – sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Przez dwa tygodnie osiem drużyn TAURON Ligi i 1. Ligi Kobiet oraz 16 drużyn z Plus Ligi i Tauron 1. Ligi będą rywalizować o możliwość zagrania w turnieju finałowym.

#VolleyWrocław w grupie A

#VolleyWrocław zmierzył się w grupie A z Grot Budowlanymi Łódź, San-Pajdą Jarosław oraz Energą MKS Kalisz. Wszystkie spotkania transmitowane były w Polsacie Sport. W kadrze #VolleyWrocław na turniej w Krakowie znalazły się: Agnieszka Adamek (kapitan), Julia Pańko, Joanna Chorąża, Adrianna Szady, Karolina Fedorek, Paula Słonecka, Julia Kleszcz. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczyły wszystkie trzy młodzieżowe siatkarki – Chorąża, Kleszcz i Pańko. Julia Pańko zdobyła także historyczny, pierwszy punkt rozgrywek PreZero Grand Prix.

W pierwszym meczu wrocławianki zagrały z Grot Budowlanymi Łódź. Spotkanie zakończyło się tie-breakiem, w którym zwycięstwo przypadło ekipie z centralnej Polski. W kolejnym siatkarki z Dolnego Śląska zagrały z San-Pajdą Jarosław. Mimo chwilowych problemów w drugim secie – nie pozwoliły rywalkom na rozegranie się i zakończyły to spotkanie po dwóch partiach. Zdecydowanie najciekawiej było w ostatnim meczu – z Energą MKS Kalisz, bowiem to spotkanie decydowało o tym, która drużyna awansuje do finału. Po pierwszym secie bliżej tego celu była drużyna z Kalisza, jednak wrocławianki włączyły kolejny bieg i wygrały to spotkanie po tie-breaku.

Dwie z podopiecznych trenera Wojciecha Kurczyńskiego zostały nagrodzone statuetką dla najlepszej siatkarki meczu – mowa o Pauli Słoneckiej za mecz z San-Pajdą Jarosław oraz o Agnieszce Adamek – za mecz z Energą MKS Kalisz. Słowa uznania – szczególnie w opinii kibiców i dziennikarzy – należą się także Julce Pańko, która pojawiła się w podstawowym składzie #VolleyWrocław i rywalizowała jak równy z równymi z seniorkami.

Awans do turnieju finałowego

Zajęcie drugiego miejsca w turnieju eliminacyjnym dało możliwość uczestnictwa w turnieju finałowym. Swoje finałowe mecze #VolleyWrocław rozegra 7 sierpnia w Gdańsku. W pierwszym meczu zmierzy się ze zwycięzcą warszawskich eliminacji (31 lipca), a w drugim zagra o medal – albo złoty, albo brązowy. Spotkania finałowe – podobnie jak i eliminacje – będą transmitowane w Polsacie Sport.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe zawody. Cieszę się z tego awansu, cieszę się z tego, że zrobiłyśmy to razem. Dobrze było wrócić do sportowej rywalizacji po tak długim czasie. Nie mogę się doczekać wyjazdu do Gdańska i gry w turnieju finałowym – obiecuję, że damy tam z siebie wszystko – powiedziała Paula Słonecka, przyjmująca #VolleyWrocław.