fbpx

#VolleyWrocław przygotował Szlachetną Paczkę [WIDEO]

Początek grudnia to czas mikołajek i powolnych przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie w Polsce stowarzyszenie Wiosna organizuje finał kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Jak co roku – w pomoc włączył się #VolleyWrocław.

To nie pierwszy raz kiedy #VolleyWrocław przygotowuje swoją Szlachetną Paczkę. Jak w poprzednim roku, tak i teraz – siatkarki, sztab i pracownicy biurowi przeprowadzili wewnątrz siebie zbiórkę pieniędzy, a zgromadzone środki przekazali na przygotowanie Szlachetnej Paczki.

Wszystko przygotowywane jest własnymi siłami. Część siatkarek odpowiada za zbiórkę pieniędzy, natomiast pozostałe za wybór osoby, dla której pomoc będzie przygotowana. Następnie odbywa się wyjazd na zakupy, pakowanie prezentów i zawiezienie ich do magazynu. W Weekend Cudów paczki trafiają do wybranej osoby.

W tym roku Szlachetna Paczka #VolleyWrocław trafiła w ręce pani Doroty. To starsza kobieta, która większość czasu spędza w samotności. Zmaga się także z wieloma chorobami. Priorytetem w Paczce był zakup materaca przeciwodleżynowego, środków pielęgnacyjnych i higieny osobistej.

– Szlachetna paczka to świetna inicjatywa. Robiąc zakupy dla wybranej przez nas pani Doroty, czułam, że realnie pomagamy i chociaż na trochę możemy ułatwić życie osobie, która jest w trudnej sytuacji – powiedziała Dominika Mras, rozgrywająca wrocławskiej ekipy.

Jak powstawała Szlachetna Paczka #VolleyWrocław? Odpowiedź w krótkim materiale na klubowym: