fbpx

#VolleyWrocław ponownie wraca na tarczy

W 10. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet drużyna #VolleyWrocław przegrała w łódzkiej Sport Arenie z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. Dla wrocławianek jest to już ósma porażka w tym sezonie.

Siatkarki #VolleyWrocław przystępowały do dzisiejszego spotkania z nadzieją do poprawienia swojego bilansu w trwających rozgrywkach. Tylko dwa zwycięstwa przy siedmiu porażkach nie wyglądały najlepiej.

#VolleyWrocław znakomicie rozpoczął rywalizację z Grot Budowlanymi Łódź od prowadzenia 5:2. Niestety gospodynie szybko wyrównały stan meczu, a po chwili wyszły na jednopunktowe prowadzenie 6:5. Od tego momentu łodzianki przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i utrzymywały bezpieczną przewagę nad #VolleyWrocław. Gospodynie przy stanie 20:17 pozwoliły doskoczyć wrocławiankom na 20:19, ale to było wszystko i pierwszy set zakończył się wygraną Grot Budowlanych Łódź 25:19.

Od początku drugiego seta gospodynie dzisiejszego spotkania nie spuszczały z tonu i kontynuowały swoją dobrą grę. Co prawda to siatkarki #VolleyWrocław jako pierwsze zdobyły punkt, jednak po chwili mieliśmy remis, a następnie prowadzenie łodzianek. Budowlani Łódź dorzuciły jeszcze jeden punkt i prowadziły różnicą dwóch oczek. W pierwszej fazie drugiego seta mieliśmy grę punkt za punkt lub maksymalnie dwupunktową przewagę gospodyń. Ponownie jak w pierwszym secie, mieliśmy wyrównaną grę ze wskazaniem na Grot Budowlanych Łódź, aż w końcu siatkarki #VolleyWrocław zdołały doprowadzić do remisu 17:17. Powtórzyła się sytuacja z końcówki pierwszej odsłony meczu, gdy wrocławianki zdołały złapać kontakt, aby po chwili stracić serią kilka oczek i to siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały drugą partię ponownie 25:19.

Wybornie trzecią partię rozpoczęły wrocławianki, które szybko zdobyły prowadzenie 4:1. Niestety odpowiedź gospodyń była piorunująca i po chwili to zespół Grot Budowlanych Łódź prowadził 6:4. Podłamane wrocławianki traciły punkty seriami i szybko przegrywały najpierw 14:9, a następnie 18:12. Trzeci set był zdecydowanie najgorszym w wykonaniu drużyny #VolleyWrocław, która przegrała go 18:25, a całe spotkanie 0:3.

Po raz kolejny najwięcej punktów dla #VolleyWrocław zdobyła Aleksandra Rasińska, która ustrzeliła 13 oczek tak jak najskuteczniejsza w ekipie gospodyń Anna Bączyńska. Wrocławianki okazję do rehabilitacji będą miały już we wtorek (17.12), gdy we własnej hali podejmą drużynę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 20.30, a transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Grot Budowlani Łódź-#VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)

Budowlani: Bączyńska 13, Twardowska 10, Leys 8, Śmieszek 8, Lewandowska 5, Maciągowski 3, Nowicka 1, Stenzel, Pencova, Bałdyga.

#Volley: Rasińska 13, Gancarz 12, Murek 12, Wers 4, Fedorek 3, Felak 1, Gajewska, Mras, Dzikowicz, Pancewicz, Irzemska.