fbpx

#VolleyWrocław pomógł wrocławskiemu schronisku

W tym sezonie biletem na mecz #VolleyWrocław nie musi być wejściówka zakupiona w kasie. Co mecz organizowana jest akcja – zbiórka rzeczy potrzebnych na wybrany cel. Tuż przed świętami zbiórka była poświęcona wrocławskiemu schronisku zwierząt.

Wrocławski klub promuje pomaganie. W tym sezonie biletem na mecz, oprócz standardowych wejściówek zakupionych w kasie, są m.in. nakrętki od butelek. 25 nakrętek można wymienić na bilet normalny, 20 na ulgowy. Oprócz tego co mecz organizowane są akcje – zbiórki, podczas których można realnie pomóc wybranym organizacjom.

Nakrętki zbierane są na rehabilitację Mileny i Emilii Miśkiewicz, które walczą z SMA. Oprócz tego przeprowadzono zbiórki m.in. ubrań na akcję Wywietrz Szafę Wrocławskiego Centrum Integracji, ubrań dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu czy przyborów szkolnych dla fundacji Kairos.

Tuż przed świętami wrocławscy kibice wsparli zbiórkę karmą dla zwierząt. Dziś pożywienie zostało dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

– Cieszę się bardzo, że nasz klub angażuje się w zbiórki potrzebującym. Dzisiaj mieliśmy okazję zawieźć karmę dla zwierząt z wrocławskiego schroniska, która była zbierana na jednym z naszych meczów. Bardzo się cieszę, że coraz więcej klubów angażuje się w takie akcje.  Będąc w Energetyku Poznań też organizowaliśmy zbiórki dla czworonogów. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem i dużo ludzi oraz firm włączyło się w tę akcję. Dziękuje bardzo w imieniu swoim, jak i klubu, wszystkim pomagającym i zachęcam do dalszego wspierania akcji dla potrzebujących – powiedziała środkowa wrocławskiego klubu Aleksandra Gancarz.

Na najbliższym meczu będzie możliwość wsparcia SOSW w Jaszkotlu. Tym razem zbierane będą środki czystości oraz higieny – mokre chusteczki, pasty do zębów, żele pod prysznic, szampony dla dzieci czy papierowe ręczniki.