fbpx

#VolleyWrocław po punkty do Radomia

Po pierwszym domowym zwycięstwie w sezonie czas na kolejną walkę o ligowe punkty, tym razem na wyjeździe. Już dziś, 30 listopada, w ramach 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław zmierzy z E.Leclerc Radomką Radom. Spotkanie odbędzie się w radomskiej hali MOSiR.

Wrocławskie siatkarki w miniony poniedziałek odniosły bardzo ważne zwycięstwo z Energą MKS Kalisz i tym samym dopisały do swojego dorobku dwa punkty. Nie zmieniło to jednak ich sytuacji w ligowym zestawieniu, gdzie nadal znajdują się na 10. pozycji, tracąc jednak już tylko 3 punkty do znajdującego się przed nimi Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Sobotni przeciwnik wrocławianek nie rozpoczął sezonu najlepiej. Drużyna z Radomia nie wygrała do tej pory żadnego spotkania i ma na koncie zaledwie 2 punkty. Warto też zauważyć, że zespół trenera Adama Grabowskiego rozegrał o dwa mecze więcej od wrocławianek. E. Leclerc Radomka do starcia z #VolleyWrocław podejdzie po wyjazdowej porażce 1:3 z DPD Legionovią Legionowo.

W ekipie z Radomia najlepszą siatkarką jest Marharyta Azizova. Atakująca jest trzecią najlepszą zawodniczką na swojej pozycji w LSK oraz drugą najczęściej punktującą, wyróżnia się również w rankingu blokujących. Mocną bronią Radomki jest także środkowa, Sonia Kubacka oraz druga atakująca – Majka Szczepańska-Pogoda, która znajduje się na 6. miejscu najlepiej zagrywających siatkarek w lidze. Natomiast libero Agata Witkowska zamyka zestawienie wyróżniających się zawodniczek na przyjęciu.

We wrocławskim zespole zdecydowaną liderką również jest atakująca – Aleksandra Rasińska, która jest na 8. miejscu najlepszych siatkarek na swojej pozycji oraz najczęściej punktujących w całej lidze. Mocnym punktem ekipy ze stolicy Dolnego Śląska jest także środek – Aleksandra Gancarz od początku sezonu świetnie spisuje się w bloku oraz ataku, w meczu przeciwko Enerdze MKS Kalisz z dobrej strony pokazała się także Karolina Fedorek. Do dobrej dyspozycji po kontuzji wraca natomiast kapitan Roksana Wers.

– Na pewno do tego meczu podejdziemy na pełnym skupieniu. Czujemy się silniejsze po poniedziałkowej wygranej, ale wiemy, że chwila nieuwagi może nas kosztować stratę cennych punktów. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by z Radomia przywieźć zwycięstwo. Kwestia wyniku jest jednak otwarta. Radom czeka na przełamanie, nowy trener także chciałby pokazać, że w ciągu ostatnich dni poukładał na nowo zespół. Zapowiada się więc ciekawy mecz – mówi Roksana Wers, kapitan wrocławianek.

Spotkanie E.Leclerc Radomka Radom – #VolleyWrocław odbędzie się w sobotę, 30 listopada, o godzinie 18.00 w hali MOSiR w Radomiu.