fbpx

#VolleyWrocław pewnie wygrywa w Opolu

VolleyWrocław - UNI Opole

Piątkowy wieczór w opolskiej Stegu Arenie należał do siatkarek #VolleyWrocław! Zespół Michala Maska po raz drugi w tym sezonie pokonał ekipę UNI Opole w czterech setach (25:22, 16:25, 13:25, 25:23) i umocnił się na siódmej pozycji w tabeli TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką meczu 18. kolejki została wybrana środkowa wrocławskiego zespołu Dominika Witowska.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

#VolleyWrocław pewnie pokonał UNI Opole

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Piątkowy mecz wrocławianek dość nierównomiernie rozkładał się pod względem emocji. Tylko pierwsza i ostatnia partia dostarczyły kibicom wrażeń, bo było w nich to, co kibice kobiecej siatkówki lubią najbardziej: długie akcje, odrabianie strat i zacięte końcówki. Dwa środkowe sety były pokazem siły i dominacji #VolleyWrocław.

Najpierw jednak wrocławianki straciły pierwszą partię, nie mogąc zatrzymać szalejącej w ataku i na zagrywce Anastasiyi Kraiduby. Gdy już wydawało się, że UNI Opole ma tę odsłonę spotkania od kontrolą, wrocławski zespół zaczął wykorzystywać kontry. Powoli rozkręcała się Julia Szczurowska i dzięki niej na tablicy wyników pojawił się remis. Przyjezdne były na fali, ale w odpowiednim momencie moc pokazała również Marta Orzyłowska, która to ostatecznie zakończyła pierwszego seta (25:22).

Dwie kolejne partie zakończyły się bez większej historii. #VolleyWrocław wzmocnił serwis, pozbył się niepotrzebnych błędów i grał konsekwentnie. W ofensywie dobrze spisywały się wrocławskie skrzydłowe, choć Lucie Muhlsteinova nie rezygnowała także ze swoich środkowych, rozgrywając tego dnia naprawdę udany mecz i na rozegraniu, i w bloku. Wrocławskie siatkarki pozwoliły przeciwniczkom na ugranie zaledwie 16 i 13 punktów.

Wydawało się, że wrocławska ekipa pójdzie za ciosem i już do końca czwartej partii będzie przyciskać przeciwnika i nie da sobie wydrzeć siedmiopunktowej przewagi. Niestety, powtórzył się scenariusz, który widzieliśmy w tym sezonie już parokrotnie: chwila dekoncentracji w szeregach #VolleyWrocław wystarczyła, żeby UNI Opole poczuło się nieco pewniej, a w końcu odważnie wróciło do gry. Opolanki doprowadziły do remisu, ale zimną krew zachowała Anna Bączyńska. Przyjmująca wzięła na swoje barki ciężar gry i nie zawahała się w trudnym momencie, kończąc najważniejsze tego dnia piłki.

MVP spotkania wybrano wrocławską środkową Dominikę Witowską, która zdobyła w tym meczu 14 punktów – 11 atakiem (61% skuteczności) i 3 blokiem. Dla Witowskiej statuetka po #OPOWRO była jej pierwszym takim wyróżnieniem w barwach #VolleyWrocław.

UNI Opole – #VolleyWrocław 1:3 (25:22, 16:25, 13:25, 23:25)

MVP: Dominika Witowska

UNI: Orzyłowska (8), Conceicao (10), Pellegrino (10), Janicka, Sieradzka (3), Kraiduba (16), Adamek (L) oraz Stronias (8), Bałucka (1), Kecher, Senica i Makarowska-Kulej (2)

#VolleyWrocław: Szczurowska (19), Bidias (16), Pacak (3), Muhlsteinova (3), Witowska (14), Bączyńska (15), Saad (L) oraz Szady i Cembrzyńska (1)

Czytaj także: