fbpx

#VolleyWrocław otworzy 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet

Już w piątek #VolleyWrocław rozegra mecz otwierający 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem zespół Wojciecha Kurczyńskiego zmierzy się na wyjeździe z BKS Stalą Bielsko-Biała. Początek starcia o godzinie 17.30 w hali Pod Dębowcem. Transmisja w Polsacie Sport.

Do kolejnej kolejki rozgrywek bielszczanki przystąpią po długim, pięciosetowym boju w Legionowie. Tam drużyna Bartłomieja Piekarczyka w niedzielę przegrała z gospodyniami 2:3, wracając do siebie z punktem. #VolleyWrocław także przegrał swoje poprzednie spotkanie. W domowym meczu wrocławianki uległy Grupie Azoty Chemikowi Police, który ciągle pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w tym sezonie.

Najciekawszą rywalizację w piątkowym starciu będzie można zobaczyć prawdopodobnie na prawym skrzydle. Tam po bialskiej stronie stać będzie Olivia Różański, która z 259 oczkami na koncie jest najlepiej punktującą LSK. Po piętach depcze jej jednak jej wrocławska vis-à-vis zza siatki – Aleksandra Rasińska, która ma w tym rankingu tylko 6 punktów mniej (2. pozycja).

Z kolei na liście obejmującej tylko atakujące sytuacja jest odwrotna – tam pierwsza jest Rasińska, a Różański druga. W polu serwisowym wrocławianka zdobyła też o jeden punkt więcej, niż atakująca z Bielska-Białej (15 asów Rasińskiej, 14 asów Różański).

W przypadku drużyny z Bielska-Białej można mówić o zmiennym szczęściu – bielszczanki mają na swoim koncie 6 zwycięstw i 8 przegranych. Trzy przegrane zakończyły się wynikiem 0:3, w każdym innym przypadku bielszczanki podejmowały walkę, wyrywając przeciwniczkom chociaż jednego seta. Wyniki zespołu Bartłomieja Piekarczyka widać również na podstawie tabeli – BKS znajduje się w niej na 6. miejscu. Z kolei #VolleyWrocław zajmuje 10. miejsce tabeli LSK z 4 wygranymi i 10 przegranymi meczami i to nie one będą faworytkami piątkowego meczu.

– Z tego miejsca, z którego my podchodzimy do meczu z BKS-em, musimy skupić się przede wszystkim na własnej grze i wyćwiczyć powtarzalność naszych działań. Trzeba wyeliminować błędy w przyjęciu, bo w ostatnim starciu z Chemikiem straciliśmy kilka ważnych punktów przez problemy z tym elementem. Ostatnio intensywniej pracujemy nad zagrywką, żeby dodać jej trochę zmienności – mówi przed meczem trener #VolleyWrocław, Wojciech Kurczyński.

Początek spotkania w piątek, 24 stycznia o godzinie 17.30 w bielskiej Hali Pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26. Transmisja w Polsacie Sport.