fbpx

#VolleyWrocław najlepszy na Dolnym Śląsku

Juniorki Młodsze #VolleyWrocław

Juniorki Młodsze #VolleyWrocław zostały najlepszą drużyną na Dolnym Śląsku. Mające na swoim koncie tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska juniorek, siatkarki Andrzeja Krowiaka tym razem wywalczyły złoto w kategorii juniorek młodszych. W finale Volejki pokonały 3:0 Akademię Siatkóki AZS-AWF Wrocław. MVP turnieju wybrano przyjmującą #VolleyWrocław Lenę Frybel.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Dwa finały w tydzień

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Tydzień temu juniorki młodsze #VolleyWrocław odebrały srebro Dolnośląskiej Ligi Juniorek, a tym razem wywalczyły złoto Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Co ciekawe, w tym roku ostateczne zmagania przybrały nieco inną formę, bowiem półfinały i finał rozgrywano na przestrzeni całego weekendu.

Półfinałowe spotkanie Volejek zakończyło się w trzech setach, choć rywalizujący z wrocławskim zespołem UKS Gminy Miękinia dzielnie stawiał czoła obrończyniom tytułu. Volejki pokonały przyjezdne 3:0 (25:20, 25:18, 25:20), by następnego dnia podjąć triumfatorki drugiego półfinału – Akademię Siatkówki AZS-AWF Wrocław.

Co prawda, to Akademiczki lepiej zaczęły finałowe spotkanie, ale końcówka długiej pierwszej partii należała już do #VolleyWrocław. W kolejnych dwóch odsłonach również nie brakowało emocji, jednak ponownie gospodynie nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, pokonując przeciwniczki 3:0 (29:27, 25:13, 25:20).

Najlepszą zawodniczką finałowych zmagań została wybrana przyjmująca #VolleyWrocław Lena Frybel, która już od kilku miesięcy zachwyca regularnością i dojrzałością gry, będąc jednym z najważniejszych ogniw swojej ekipy.

MVP turnieju #VolleyWrocław

Uważam, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zagrałyśmy dwa bardzo dobre turnieje. Myślę, że w tym roku wiele osób spodziewało się i oczekiwało od nas powtórzenia wyniku w ligach Dolnego Śląska. My również nie wyobrażałyśmy sobie, że mogłoby być inaczej. Każda z dziewczyn daje z siebie wszystko, a priorytetem jest dla nas awans do finału Mistrzostw Polski i poprawienie wyniku sprzed roku. Wszystkie ciężko na to pracujemy, a ja postaram się przybliżyć nas do tego celu – komentuje MVP turnieju Lena Frybel.

Bardzo cieszę się, że w kolejnym już sezonie potwierdziliśmy swoje umiejętności na boisku i ponownie wygraliśmy rywalizację w lidze, tydzień po drugim z rzędu wicemistrzostwie województwa w kategorii juniorki. W #VolleyWrocław wychodzimy z takiego założenia, że wygrywanie jest oczywiście ważne, ale ważniejszy dla nas jest ciągły postęp i rozwój dziewcząt. Nie zawiedli również kibice, zwłaszcza kibice-rodzice, którzy po raz kolejny pomogli nam w organizacji turniejuZwycięstwo ich dzieci jest najlepszym dowodem na to, że codzienne treningi i wyrzeczenia mają sens, a pasja i zaangażowanie przynoszą mnóstwo pozytywnych emocji. Jeżeli któraś z dziewczyn również chciałaby doświadczać takich emocji i rozwijać swoją pasję, zapraszamy na nasze treningi i do II LO we Wrocławiu. Nasze drużyny uczą się tu na co dzień i mają doskonałe warunki do trenowania oraz szlifowania swoich umiejętności mówi trener Andrzej Krowiak, szkoleniowiec juniorek młodszych #VolleyWrocław.

Dla juniorek młodszych #VolleyWrocław wygrana w dolnośląskich rozgrywkach to dopiero pierwszy etap sezonu 2022/2023. Przed zespołem trenera Krowiaka ćwierćfinał Mistrzostw Polski, w tym roku – wyjazdowy.

źródło: volleywroclaw.pl

Czytaj także: