fbpx

#VolleyWrocław krok od 7. miejsca

Volley Wrocław Bidias

#VolleyWrocław w walce o 7. miejsce w TAURON Lidze pokonał na wyjeździe 3:0 Pałac Bydgoszcz. MVP Spotkania została wybrana Regiane Bidias. Decydujący krok wrocławianki mogą zrobić już 21 kwietnia w hali Orbita.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Volejki jeden mecz od 7. miejsca w lidze

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Pierwszą partię obie drużyny rozpoczęły od sporej niedokładności. Skutkiem tego były serie, a nie wymiany punkt za punkt. Ten stan trwał do momentu, gdy Dominika Witowska zablokowała na środku swoją rywalkę i wrocławianki zdobyły dwupunktowe prowadzenie przy stanie 21:19. Od tego momentu kontrolowały już przebieg i zakończyły seta ponownie blokiem Witowskiej.

Kolejna odsłona była na początku mocno wyrównana. Pierwszą drużyną, która uzyskała większą przewagę był Pałac. Przy wyniku 16:18 Michal Masek poprosił o przerwę dla wrocławskiego zespołu. Okazał się to punkt zwrotny w tej części spotkania. Świetne ataki Bidias i Witowskiej, a także as Bączyńskiej doprowadziły do prowadzenia 21:18, którego ponownie Volejki nie oddały do końca partii.

Takie dwie końcówki powinny dodać skrzydeł, a gospodyniom je podciąć. Nie było widać jednak tego na parkiecie. Przynajmniej do pewnego momentu. Znowu w środku seta na zagrywce pojawiła się Ania Bączyńska i znowu udało nam się dogonić bydgoszczanki. Dzięki temu wrocławianki poczuły krew i nie mogły już dać sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Ostatecznie Volejki wygrały tego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

Kluczowe w niedzielny wieczór okazały się końcówki, w których Volejki pokazały większą koncentrację i spokój w najważniejszych momentach. Zaliczka, którą wywiozły z Bydgoszczy jest bardzo korzystna, ale o tym kto zajmie 7. miejsce na koniec sezonu zadecyduje ostatecznie drugi mecz we Wrocławiu.

W następnym starciu o 7. miejsce wrocławianki podejmą Pałac Bydgoszcz w Hali Orbita. Początek został zaplanowany na piątek, 21 kwietnia, na godzinę 20:30. Transmisja z meczu będzie dostępna na platformie Polsat Box Go.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – VolleyWrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)

MVP: Regiane Bidias

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Lewandowska (6), Żurowska (12), Nowakowska (16), Ter Brugge (1), Różyńska (6), Witkowska (L) oraz Łyszkiewicz (3)

#VolleyWrocław: Szczurowska (11), Witowska (10), Bidias (15), Bączyńska (9), Pacak (8), Muhlsteinov

źródło: volleywroclaw.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.