fbpx

#VolleyWrocław dziś wraca do gry

Po ponad tygodniowej przerwie siatkarki #VolleyWrocław wracają do gry. Tym razem wrocławianki czeka wyjazdowy mecz z DPD Legionovią Legionowo. Początek spotkania o 19.00 w DPD Arenie.

Do środowego starcia zawodniczki z Legionowa przystępują po zwycięstwie 3:1 nad wicemistrzyniami Polski Grot Budowlanymi Łódź. Ekipa Allessandro Chiappiniego znalazła się tym samym na 5. miejscu tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Z kolei #VolleyWrocław, wyprzedzający w tabeli tylko Wisłę Warszawa, spróbuje powalczyć o drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

DPD Legionovia Legionowo w tym sezonie rozegrała 10 meczów – 5 przegranych i 5 wygranych. Szczególnie cenne były zwycięstwa legionowianek nad dwoma łódzkimi finalistami zeszłorocznych mistrzostw Polski, oba za komplet punktów.

Elementy gry Legionovii, na które będą musiały zwrócić uwagę siatkarki z Dolnego Śląska to blok i zagrywka. Kapitan gospodyń środowego meczu, Maja Tokarska, znajduje się w topie najlepiej blokujących ligi – środkowa zdobyła blokiem łącznie 32 punkty. Z kolei przyjmująca DPD Legionovii Legionowo, Juliette Fidon-Lebleu, z 15 oczkami zdobytymi serwisem, jest jedną z dwóch najlepiej zagrywających siatkarek w LSK.

Między ostatnim meczem #VolleyWrocław z Radomką, a najbliższym spotkaniem, zespół Wojciecha Kurczyńskiego miał aż 10 dni przerwy. Czas wrocławianki wykorzystały na treningi i odpoczynek przed intensywną serią wyjazdowych spotkań.

W ekipie z Wrocławia, z największa liczbą punktów zdobytych w ofensywie ciągle pozostaje Aleksandra Rasińska, która w zeszłym tygodniu dostała powołanie do szerokiej kadry narodowej. Atakująca #VolleyWrocław w ośmiu spotkaniach zdobyła łącznie 139 punktów.

– W Legionowie czeka nas trudna przeprawa, aczkolwiek – podobnie jak w każdym przypadku – będziemy walczyć o kolejne ligowe punkty. Okres między ostatnim meczem a środkowym starciem wykorzystaliśmy na poprawienie działań, które u nas nie do końca odpowiednio działały – mówi Roksana Irzemska, atakująca #VolleyWrocław.

Początek meczu w środę, 11 grudnia, o godzinie 19.00. Bilety na to spotkanie można kupić w biurze klubu DPD Legionovia Legionowo oraz na platformie Ticketik.