fbpx

#VolleyWrocław-BKS Stal Bielsko-Biała: po drugie domowe zwycięstwo

Drużyna #VolleyWrocław w spotkaniu 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet podejmie we własnej hali zespół BKS Stal Bielsko-Biała. Dla wrocławianek będzie to tym samym drugi domowy mecz w tym sezonie.

Początek rozgrywek nie był zbyt udany dla podopiecznych Wojciecha Kurczyńskiego. #VolleyWrocław rozegrał dotychczas trzy spotkania i tylko jedno z nich udało się wygrać. Było to w pierwszej inauguracyjnej kolejce, gdy w Warszawie wrocławianki ograły Wisłę 3:1. W kolejnych dwóch meczach nie udało się kontynuować zwycięskiej ścieżki i przed czwartą kolejką bilans #VolleyWrocław to jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Wrocławianki po raz kolejny będą mogły liczyć na dobrą postawę Aleksandry Rasińskiej, która jest obecnie najlepiej punktującą zawodniczką drużyny. Atakująca #VolleyWrocław zdobyła dotychczas 44 punkty.

Po raz drugi w sezonie 2019/2020 podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego będą gospodyniami meczu. Na inaugurację LSK we Wrocławiu wrocławianki przegrały z trzecią drużyną poprzedniego sezonu Developresem SkyRes Rzeszów (0:3), jednak liczymy, że dziś będzie zupełnie inaczej.

Rywal – BKS Stal Bielsko-Biała

W Stali Bielsko-Biała przed sezonem doszło do wielu zmian. Z drużyną po ostatnim sezonie pożegnało się kilka zawodniczek, m.in. Katarzyna Konieczna, Emilia Mucha i Paulina Maj-Erwardt. Pomimo tych roszad zespół Bartłomieja Piekarczyka nadal jest niewygodnym rywalem dla swoich przeciwniczek. W ofensywie bardzo dobrze prezentuje się atakująca Magdalena Kowalczyk oraz przyjmująca Olivia Różański.

Drużyna BKS-u ma na swoim koncie już cztery mecze. Bielszczanki rozegrały awansem spotkanie 12. kolejki. W związku z tym BKS Stal Bielsko-Biała w ciągu kilkunastu dni dwukrotnie spotkał się z E.LECLERC Radomką Radom. Z obu spotkań zwycięsko wyszły siatkarki Bartłomieja Piekarczyka (3:1 oraz 3:2). Dotychczasowy bilans Stali to dwa zwycięstwa i dwie porażki, co pozwala im przed czwartą kolejką zajmować 6. miejsce w tabeli LSK.

Spotkanie 4. serii Ligi Siatkówki Kobiet odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00 w hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej 34. Wrocławski klub przygotował także promocję dla swoich kibiców. Każdy, kto przyniesie plastikowe nakrętki od butelek, będzie mógł je wymienić na wejściówkę na to spotkanie, a cała zbiórka zostanie przekazana na rehabilitację Mileny i Emilii Miśkiewicz.