fbpx

Volleymania Wrocław 2019/2020 zakończona

Fundacja Volley Wrocław słynie z szeroko zakrojonego szkolenia młodzieży. W swoim portfolio – oprócz prowadzenia grup młodzieżowych – ma także dwa ważne projekty – Volleymanię Wrocław i Volleymanię Dolny Śląsk. Właśnie zakończyła się ósma edycja pierwszego z nich.

Projekty Volleymania skierowane są do najmłodszych adeptek i adeptów siatkówki. Są to zajęcia i turnieje dla uczniów klas 4-6, które rywalizują w minisiatkówce – w dwójkach, trójkach i czwórkach. Młode siatkarki i siatkarze mają możliwość trenowania pod okiem specjalistów, a także rywalizacji wewnątrz projektu. W Volleymanii Wrocław bierze udział 25 szkół z terenu miasta Wrocław, a opieką objęte jest ponad 600 dzieci.

Pandemia pokrzyżowała plany

Z powodu koronawirusa zajęcia Volleymanii zostały zawieszone. Organizatorzy zorganizowali jednak galę Volleymanii, by zgodnie z tradycją – podsumować rozgrywki. Gala odbyła się w formie on-line, a jej zapis możemy śledzić na klubowym YouTube.

Dziękuję Wam wszystkim za wkład w tę ósmą edycję Volleymanii. Przyszło nam pracować w nietypowych warunkach – tym bardziej dziękuję, że daliście radę pracować, trenować i cieszę się, że dzisiaj możemy podsumować sezon 2019/2020 – rozpoczął Jacek Grabowski, prezes Volley Wrocław.

Projekt Volleymania współfinansowany jest z dotacji Gminy Wrocław. Gdyby nie wsparcie miasta – trudno byłoby sobie wyobrazić projekt zrealizowany w takiej skali.

Chciałbym Państwu złożyć podziękowania za udział i zorganizowanie kolejnej edycji Volleymanii. Myślę, że mimo wszystkich trudności – zakończyła się sukcesem. Mam nadzieję, że ten rok i cała ta sytuacja będzie szybko za nami i w kolejnym roku spotkamy się osobiście na kolejnej gali Volleymanii. Wierzę, że mimo trudności jakie nas spotkały i trudności jakie miasto Wrocław będzie miało w związku z sytuacją kryzysową dzisiaj – będziemy mogli program Volleymania kontynuować i krzewić siatkówkę w sercach młodych wrocławian przez wiele kolejnych lat – powiedział Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Wrocław.

Nietypowe zakończenie VIII edycji Volleymanii

Tegoroczna, ósma edycja Volleymanii, zakończyła się nietypowo. Rozegrano 6 turniejów – po 3 w każdej kategorii. Udział wzięło 113 zespołów i rozegrano ponad 900 meczów. W każdej kategorii wyłoniliśmy zwycięzców i nagrodziliśmy ich medalami. Nie było jednak turnieju finałowego, dlatego nie wybraliśmy zwycięzców klasyfikacji szkół. Żałujemy, że nie spotkaliśmy się w maju w hali, bo to taka „wisienka na torcie” całego projektu, ale cieszymy się, że udało nam się go zakończyć i mamy nadzieję na rozpoczęcie kolejnej edycji od września – dodał Tomasz Pajor, koordynator projektu Volleymania.

W kategorii dwójek pierwsze miejsce zajął drugi zespół SP 97, drugie miejsce zajął pierwszy zespół SP 3, trzecie miejsce zajął pierwszy zespół SP 97. W kategorii trójek dziewcząt pierwsze miejsce zajął drugi zespół SP 97, drugie miejsce zajął pierwszy zespół SP 50, trzecie miejsce zajął pierwszy zespół SP 97. W kategorii trójek chłopców pierwsze miejsce zajął pierwszy zespół SP 50, drugie miejsce zajął drugi zespół SP 50, trzecie miejsce zajęła szkoła SP 9. W kategorii czwórek dziewcząt pierwsze miejsce zajął pierwszy zespół SP 97, drugie miejsce zajął pierwszy zespół SP 50, trzecie miejsce zajęła szkoła SP 91. W kategorii czwórek chłopców pierwsze miejsce zajął pierwszy zespół SP 50, drugie miejsce zajął pierwszy zespół SP 97, trzecie miejsce zajął pierwszy zespół SP 91.

Wybór MVP sezonu

Tradycją Gali Volleymanii jest wybór MVP sezonu. W kategorii dziewcząt została nią Maja Barska ze Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu. MVP otrzymała koszulkę #VolleyWrocław oraz pamiątkową statuetkę.

Myślę, że dokonano właściwego wyboru przyznając tytuł MVP Mai Barskiej. Z sumiennością i wytrwałością uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu i tam też szkoli swoje umiejętności siatkarskie. Życzyłbym sobie więcej takich młodych siatkarek i mam nadzieję, że w przyszłości Maja zagra w seniorskim #VolleyWrocław – powiedział Krzysztof Janczak, który na co dzień trenuje Maję Barską.

W kategorii chłopców MVP przyznano Kacprowi Gajdzie ze Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu. MVP otrzymał koszulkę KFC Gwardii Wrocław oraz pamiątkową statuetkę.

– Jestem dumny, że mogę trenować Kacpra. Współpracujemy z Kacprem od trzech lat. Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze zorganizowani, bo takich chłopaków jak Kacper – jest jeszcze kilku. Kacper skończył właśnie wiek minisiatkówki i już za chwilę rozpocznie przygodę w młodzikach – powiedział Rafał Jarząbski, trener Kacpra Gajdy.

Gala zakończyła ósmą edycję Volleymanii Wrocław. Kolejna – jeśli będą możliwości – rozpocznie się już we wrześniu.