fbpx

Volejki chcą przełamać domową niemoc

Siatkarki Volley Wrocław

Już dziś, w poniedziałek, 13 lutego, siatkarki #VolleyWrocław powalczą o pierwszą tegoroczną domową wygraną. Wrocławianki zmierzą się z przedostatnią w tabeli MOYA Radomka Lotnisko Radom. Początek rywalizacji w hali Orbita o godzinie 17.30.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Zrewanżować się za porażkę z początku sezonu

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

W trwającym roku Volejki miały już jedną szansę na domowe zwycięstwo, jednak mistrzynie Polski Chemik Police okazały się zbyt wymagającą drużyną dla wrocławianek. Dziś o sukces może być dużo łatwiej, bowiem do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża zespół z dołu tabeli Radomka Radom. Co ciekawe, Volejki w pierwszej rundzie sezonu, w 4. kolejce TAURON ligi przegrały z dzisiejszymi przeciwniczkami, nie przywożąc do Wrocławia choćby punktu. Od tego pojedynku ekipa z Radomia nie wygrała meczu aż do ostatniej kolejki – w poniedziałek, po niemal 3 miesiącach bez sukcesu, zespół Błażeja Krzyształowicza pokonał Pałac Bydgoszcz.

Mecz z Radomką będzie szansą na upragnione, domowe przełamanie Volejek, ale i zdobycie cennych punktów w tabeli, zwłaszcza, że w ostatniej kolejce wrocławiankom nie udało się zrewanżować mocnej w tym sezonie ekipie z Bielska-Białej.

Wrocławianki i zespół Błażeja Krzyształowicza dzielą w ligowej tabeli zaledwie dwa punkty, dlatego komplet oczek w dzisiejszym starciu będzie niezwykle cennym łupem.

Mieliśmy teraz sporo czasu, aby popracować nad powtarzalnością oraz detalami. Mecz z Bielskiem, a zwłaszcza jego czwarty set, spowodował, że była konieczność wyczyszczenia głów, dlatego dobrze się stało, że odstęp do kolejnego spotkania jest tak długi. Naszym zadaniem jest to, żeby na mecz z Radomką przygotować się jak najlepiej, tak aby trzy punkty zostały we Wrocławiu – powiedział trener #VolleyWrocław Michal Mašek.

Nasze pierwsze spotkanie z Radomką w tym sezonie było okropne. Zaprezentowałyśmy słaby poziom i popełniłyśmy dużo głupich błędów. Teraz jesteśmy już jednak nieco inną drużyną. Myślimy już trochę inaczej, a na pewno mamy większą pewność siebie – dodała kapitan naszej drużyny Regiane Bidias.

Do Wrocławia wraz z ekipą gości przyjadą znajome twarze, które w przeszłości reprezentowały biało-zielone barwy: Natalia Murek, Małgorzata Jasek i Agnieszka Adamek.

Początek meczu #VolleyWrocław Radomka Radom o godzinie 17:30. Pojedynek we wrocławskiej Hali Orbita, transmitowany będzie na antenie Polsatu Sport.

Czytaj także: