fbpx

Volejki zwyciężają Pałac Bydgoszcz

VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź

W poniedziałkowy wieczór #VolleyWrocław pokonał 3:0 OnlyBio Pałac Bydgoszcz i wskoczył na 7. lokatę w tabeli TAURON ligi. MVP spotkania została wybrana Julia Szczurowska.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Volejki meldują się na 7. miejscu TAURON ligi

Od początku obie ekipy grały punkt za punkt. Taki stan trwał do wyniku 9:8. Wtedy świetnie zaserwowała Julia Szczurowska, a z przechodzącej piłki zaatakowała Dominika Witowska. Wrocławska środkowa popisała się także w kolejnej akcji, skutecznie blokując atak rywalek. Od tego momentu #VolleyWrocław sukcesywnie powiększał przewagę. Jedynie w końcówce przyjezdne próbowały dogonić gospodynie, ale na nic się to zdało, bowiem set zakończył się wynikiem 25:21.

Dobra gra Volejek miała swoją kontynuację w kolejnej partii. Od początku miejscowe narzuciły rywalkom swój styl, dzięki czemu bydgoszczanki nie mogły złapać z kontaktu z wrocławiankami. Konsekwencja, świetna gra w obronie, doprowadziły do wyniku 23:15. Potem, podobnie jak w pierwszej odsłonie, bydgoszczanki podgoniły trochę, ale ostatecznie i ten set padł łupem Volejek, tym razem 25:20.

Trzecia partia, jak się później okazało, była najbardziej wyrównana w całym meczu. OnlyBio Pałac Bydgoszcz długo trzymał się w grze, odrabiając kilka razy stratę. W końcówce jednak wrocławskie siatkarki były bezwzględne i po ataku Julii Szczurowskiej mogły wznieść ręce w geście radości!

Tak spotkanie skomentowała libero #VolleyWrocław Magdalena Saad:

Przygotowywałyśmy się długo do tego spotkania, bo ostatni mecz nie był dla nas udany. Cieszy, że udało nam się dziś wygrać i być blisko 7. miejsca, które jest naszym małym celem w rundzie zasadniczej. Oczywiście w play-offach będziemy walczyć od nowa i zrobimy wszystko, aby osiągnąć jak najwięcej. Do spotkania z Tarnowem podejdziemy z pełną motywacją, bo o odpuszczaniu nie ma mowy.

Wrocławianki wygrały mecz, który w dużym stopniu pomoże im zająć 7. miejsce przed play-offami. Jeżeli w ostatniej kolejce nie wydarzy się nic niespodziewanego, to mały cel Volejek powinien zostać osiągnięty.

Już w czwartek wrocławianki rozegrają kolejne i zarazem ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej. Ponownie to one będą gospodyniami i podejmą ekipę ROLESKI GRUPĘ AZOTY Tarnów. Początek został zaplanowany na godzinę 19:00.

#VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

MVP: Julia Szczurowska

#VolleyWrocław: Szczurowska (19), Witowska (8), Bidias(9), Bączyńska (6), Pacak (7), Muhlsteinova (1), Saad (L) oraz Szady, Stancelewska (1)

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga (3), Lewandowska, Żurowska (15), Nowakowska (8), Ter Brugge (9), Różyńska (4), Witkowska (L) oraz Mazurek (1), Kobus (3), Łyszkiewicz (3), Justka (L)