fbpx

Volejki rozpoczynają batalię o 7. miejsce

Volley Wrocław

W najbliższą niedzielę siatkarki #VolleyWrocław zagrają przedostatni mecz sezonu 2022/2023 w TAURON Lidze. Już o 19:00 zmierzą się w pierwszym z dwóch spotkań przeciwko OnlyBio Pałacowi Bydgoszcz. Stawką zwycięstwa w decydującym momencie będzie 7. miejsce w tabeli na koniec rozgrywek.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Wyjazdowe starcie #VolleyWrocław w Bydgoszczy

Tegoroczna posezonowa faza jest pierwszymi playoffami Volejek od pięciu lat. To właśnie gra po zaskończeniu sezonu zasadniczego była małym celem siatkarek Michala Maska, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i również wśród najlepszej ósemki zespół z Dolnego Śląska chciałby zająć jak najlepsze miejsce. Po przegranym dwumeczu ćwierćfinałowym z Developresem Bella Dolina Rzeszów najlepszym wynikiem Volejek, jaki mogłyby zanotować, jest 7. pozycja w tabeli.

Rywalkami wrocławianek w walce o ten rezultat będzie drużyna OnlyBio Pałacu Bydgoszcz. Z bydgoszczankami wrocławska ekipa walczyła w tym roku już dwukrotnie. Oba mecze przeciwko Pałacowi zakończyły się triumfem #VolleyWrocław – 3:2 na wyjeździe i 3:0 we własnej hali.

W Orbicie oba zespoły spotkają się 21 kwietnia na rewanżu, który będzie jednocześnie ostatnim meczem sezonu zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Rywalizacja o 7. miejsce toczyć się będzie bowiem do 2 wygranych, a na wypadek remisu decydujący będzie tzw. złoty set, rozgrywany jak tie-break.

Na razie jednak przed zespołem duetu Masek-Bartodziejski pierwszy mecz przeciwko Pałacowi. Tak mówi o tym spotkaniu kapitan #VolleyWrocław przyjmująca Regiane Bidias: – Bez wątpienia nasz mecz w Bydgoszczy będzie wymagającym i niełatwym spotkaniem. Granie w hali, w której to przeciwnik jest gospodarzem, zawsze jest dodatkowym wyzwaniem, a my jesteśmy po nieudanym meczu z Developresem, który trochę zbił nas z tropu. Jednak teraz mamy kolejny cel i jest to 7. miejsce na koniec sezonu. W Bydgoszczy chcemy więc wygrać i z przewagą zwycięstwa wrócić do Orbity.

Niedzielny mecz w Bydgoszczy rozpocznie się o 19:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Box Go.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.