fbpx

Volejki powalczą o kontynuowanie dobrej passy

Już dziś Volejki udadzą się do Łodzi, aby stoczyć walkę z zespołem Grotu Budowlanych. Po dwóch z rzędu zwycięstwach apetyty we wrocławskim zespole są wzmożone, stąd nietrudno o optymizm przed nadchodzącym spotkaniem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:00.

Dwa ostatnie mecze to dwa zwycięstwa #VolleyWrocław za trzy punkty. Po słabym starcie sezonu forma wrocławskiej drużyny zwyżkuje. Pomimo kontuzji Melissy Evans oraz Aleksandry Gromadowskiej siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska wygrały zarówno z Legionovią Legionowo i UNI Opole, co znacząco poprawiło sytuację drużyny w tabeli.

Grot Budowlani Łódź to zespół, który w zeszłym sezonie zakończył rozgrywki na czwartym miejscu. W tegorocznych rozgrywkach, podobnie jak wrocławska drużyna, nie mógł zaliczyć początku do udanych, jednak w miarę upływu czasu Budowlane zaczęły punktować, co zaowocowało 6. miejscem w tabeli. Dodatkowo sobotnie rywalki Volejek występują w rozgrywkach europejskich, w których ostatnio pokonały gładko drużynę Voluntari 3:0.

W drużynie z Łodzi będziemy mogli ujrzeć znajomą twarz, która grała we wrocławskim zespole w latach 2009-2012. Mowa o Dominice Sobolskiej-Tarasovej, środkowej, która reprezentuje Belgię na arenie międzynarodowej, ale ma polskie korzenie. Z #VolleyWrocław wywalczyła m.in. 4. miejsce w Challenge Cup w 2010 roku, czym na stałe wpisała się w historię wrocławskiego klubu.

Na szczególną uwagę wśród łodzianek zasługują Monika Fedusio oraz Melis Durul. Polka w ostatnim wygranym spotkaniu z drużyną OnlyBio Pałac Bydgoszcz zdobyła 28 punktów! Z kolei Turczynka dołożyła 19 oczek, co miało ogromny wpływ na ostateczne zwycięstwo Budowlanych w tym meczu.

Mimo obaw dotyczących obsady pozycji atakującej, podczas kontuzji Melissy Evans ze swojego zadania znakomicie wywiązuje się Julia Szczurowska. W meczu z drużyną z Opola Julia zdobyła 16 punktów i była pewnym punktem w ataku. Nie możemy również zapomnieć o Regiane Bidias, która w ostatnim spotkaniu zgarnęła statuetkę MVP i poprowadziła Volejki do kolejnej wygranej.

Po upragnionym zwycięstwie, zarówno tym wyjazdowym jak i u siebie, atmosfera w zespole wyraźnie się poprawiła. Początkowe przegrane sprawiały, że rosła presja i potrzeba wygranej, dlatego gdy wreszcie do niej doszło mamy w sobie więcej pewności niż na samym początku. W niedalekiej przyszłości zagramy cztery mecze, w których możemy postawić kolejny krok do przodu i poczynić większy progres, choć powtórzę to, co już mówiłam – wierzę, że ta prawdziwa, najlepsza siatkówka, jaką potrafimy zagrać, jeszcze jest przed nami. Dziś następny sprawdzian, czyli spotkanie z Budowlanymi. Wiemy, że dla wielu to właśnie Grot będzie występował w sobotnim meczu w roli faworyta, niemniej jednak uważam, że wciąż jest to zespół w naszym zasięgu. Moim zdaniem o końcowym wyniku może tu zadecydować dyspozycja dnia – powiedziała przed starciem z Budowlanymi libero wrocławskiej drużyny Magdalena Saad.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 w hali Łódź Sport Arena. Spotkanie będzie dostępne na platformie Polsat Box Go.

źródło: volleywroclaw.pl