fbpx

Volejki jadą po punkty do Bydgoszczy

Pierwszą kolejkę ligową w 2023 roku rozegramy w Bydgoszczy. Będzie to dobra okazja to pokazania sportowej złości po dwóch ostatnich, niezbyt udanych meczach. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00 w sobotę 7 stycznia.

W środę #VolleyWrocław walczył w drugiej rundzie TAURON Pucharu Polski. Celem oczywiście było zwycięstwo i awans do półfinału. Pech chciał, że losowanie obdarowało nas obecnymi liderkami tabeli – ŁKSem Commerceconem Łódź. Był to zimny prysznic dla naszego zespołu, gdyż rywalki okazały się o klasę lepsze i wygrały gładko to spotkanie 3:0.

Nasz dzisiejszy rywal, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, zajmuje obecnie 7. miejsce w zestawieniu z 12 punktami na koncie. Na pewno rezultaty ostatnich trzech spotkań nie powodowały uśmiechu na twarzy naszych sobotnich rywalek. W meczu z Budowlanymi, MKSem Kalisz oraz Chemikiem Police bydgoszczanki nie wywalczyły nawet jednego punktu. Na pewno taka seria wyzwala dodatkową motywację i chęć przełamania, co może przełożyć się na poziom widowiska.

Ostatni mecz, mimo porażki z Chemikiem Police, był bardzo dobrym występem indywidualnym dla Eweliny Żurowskiej. W trzech setach zdobyła 9 punktów przy 42% skuteczności w ataku, co w tak jednostronnym spotkaniu jest naprawdę dobrą statystyką.

W zeszłym sezonie Pałac Bydgoszcz zajął 11 miejsce w tabeli z identyczną liczbą punktów co #VolleyWrocław. W bezpośrednich starciach rok temu dwa razy górą była nasza drużyna, która najpierw wygrała 3:2 na wyjeździe, a w rundzie rewanżowej zgarnęła 3 punkty w hali Orbita, pokonując rywalki 3:1.

Potencjał w naszych dziewczynach nadal drzemie. W dwóch ostatnich spotkaniach, został on w pewien sposób stłumiony, lecz takie zawodniczki jak Julia Szczurowska czy Regiane Bidias powinny pokazać swoją moc i w znaczący sposób przyczynić się do naszego zwycięstwa.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka. Spotkanie będzie dostępne na platformie Polsat Box Go.

źródło: volleywroclaw.pl