fbpx

Volejki chcą zrewanżować się BKS Bielsko-Biała

Najbliższy mecz siatkarki #VolleyWrocław zagrają w Bielsku-Białej, gdzie w czwartek zmierzą się z BKS BOSTIK. Dla ekipy Michala Maska nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż przeciwniczki spisują się w tym sezonie wyjątkowo dobrze. Początek starcia o 17.30 w bielskiej Hali Pod Dębowcem. Transmisja w Polsacie Sport.

Ostatnie ligowe granie dla wrocławskiego zespołu nie było udane. Do Hali Orbita przybyły aktualne mistrzynie Polski, czyli Chemik Police. Mimo przebłysków i naprawdę udanych fragmentów gry, miejscowym nie udało się wygrać nawet seta. Policzanki były skuteczniejsze w końcówkach, a to zaowocowało ostatecznie zwycięstwem gości.

Dzisiejsze rywalki wrocławianek grały ostatnim razem w Łodzi. Mecz z Budowlanymi nie miał jednego faworyta, co potwierdził sam jego przebieg. Po dwóch bardzo pewnie wygranych partiach przez bielszczanki, w trzecim secie gospodynie się obudziły, jednak było to za mało. W czwartej odsłonie BKS BOSTIK znowu okazał się lepszy i wywiózł trzy punkty z trudnego terenu.

4. miejsce w tabeli TAURON Ligi to pozycja, jaką zajmuje obecnie czwartkowy rywal. Wydaje się, że w porównaniu z przewidywaniami z początku sezonu, jest to wynik ponad stan i za to należy bić bardzo mocne brawa. Do podium zawodniczki ze stolicy Podbeskidzia tracą zaledwie dwa punkty.

Bezpośrednia potyczka pomiędzy BKS-em a #VolleyWrocław miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku we Wrocławiu. Po pięciosetowym boju ostatecznie lepsze okazały się bielszczanki. Mecz stał na wysokim poziomie, a prowadzenie zmieniało się raz w jedną, raz w drugą stronę. Na końcu szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę gości.

Właśnie to, czyli chęć rewanżu, a także sportowa złość po porażce z Chemikiem, powinna wyzwolić w Volejkach naprawdę duże pokłady ambicji. Dodając do tego zwyżkującą formę wrocławianek, w czwartek możemy spodziewać się naprawdę ciekawego widowiska. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bielsku-Białej. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

źrodło: volleywroclaw.pl