fbpx

Vitezslav Lavićka wybrany trenerem sierpnia w PKO BP Ekstraklasie

Szkoleniowiec piłkarskiego Śląska Wrocław Vitezslav Lavićka został uznany najlepszym trenerem sierpnia w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. W pięciu sierpniowych kolejkach wrocławianie wygrali dwa mecze, a trzy zremisowali, kończąc miesiąc jako lider tabeli.

Dla czeskiego trenera WKS-u Vitezslava Lavićki to pierwsza nagroda w polskiej lidze. Co ciekawe, jest on także pierwszym reprezentantem swojego kraju, który został wybrany najlepszym szkoleniowcem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie oraz jedynym trenerem Śląska, który zasłużył na to miano.

Wrocławianie po dwóch lipcowych zwycięstwach, pierwsze punkty stracili w sierpniowym pojedynku, remisując z Legią Warszawa. Potem zanotowali dwa zwycięstwa z Lechem i Cracovią, a po nich przyszedł wyjazdowy remis z Lechią i domowy z Pogonią (mecz rozgyrwany 1 września, ale zaliczany do sierpniowej kolejki). Podopieczni Lavićki w tym czasie strzelili 7 bramek, tracąc 4 gole.

Na trenera Śląska głosowało dziewięciu szkoleniowców PKO BP Ekstraklasy. Na drugim miejscu w tym plebiscycie znalazł się Ireneusz Mamrot z pięcioma głosami.

fot. PKO BP Ekstraklasa