fbpx

Vitezslav Lavićka w Śląsku do 2022 roku!

Szkoleniowiec WKS-u Vitezslav Lavička przedłużył umowę z wrocławskim klubem do końca czerwca 2022 roku.

Czech objął drużynę Śląska Wrocław w styczniu 2019 roku. Jego głównym celem było wówczas utrzymanie zespołu w Ekstraklasie. Udało się to osiągnąć po zwycięstwie z Miedzią Legnica (2:0), a wrocławianie ostatecznie uplasowali się na 12. miejscu w tabeli. 

Obecne rozgrywki w wykonaniu Trójkolorowych wyglądają zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Od początku sezonu WKS zalicza się do ścisłej ligowej czołówki. Po rozegranych do tej pory 30. kolejkach Śląsk z dorobkiem 49 punktów zajmuje trzecie miejsce.

– Trener Lavička zrealizował zadania, które zakładaliśmy na początku naszej współpracy. Najpierw przeprowadził drużynę przez trudny okres walki o utrzymanie, a następnie zespół pod jego wodzą z dość dużym spokojem zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Po jego półtorarocznym pobycie w naszym klubie śmiało możemy powiedzieć, że potwierdziły się również informacje, które wcześniej słyszeliśmy na jego temat: to nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą, który darzy szacunkiem każdą osobę, z którą przychodzi mu pracować – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Wyniki osiągane przez zespół Vitezslava Lavički odbiły się w kraju szerokim echem i znalazły swoje odzwierciedlenie także w plebiscycie PKO Ekstraklasy na Trenera Miesiąca. Opiekun zielono-biało-czerwonych dwukrotnie odbierał to wyróżnienie – w sierpniu oraz w listopadzie.

– Cieszę się, że stawimy dziś kolejny krok naprzód. Poznałem dobrze klub, jego historię, ludzi w nim pracujących i chciałbym dalej być jego częścią. Moja filozofia pracy się nie zmienia – chcemy dalej się rozwijać i osiągać założone cele, a jest to możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców – podkreśla Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.

źródło: slaskwroclaw.pl