fbpx

Vitezslav Lavićka na konferencji przed meczem z Rakowem

Na przedmeczowej konferencji prasowej obecny był szkoleniowiec drużyny Vitezslav Lavićka, który nie tylko wspomniał o zbliżającym się meczu Śląska z Rakowem, ale także przybliżył stan zdrowotny swoich podopiecznych.

Vitezslav Lavićka: – Krzysztof Mączyński to nasz kapitan i bardzo ważny zawodnik. Miał kontuzję, ale ciężko pracował, aby szybko powrócić do pełnej dyspozycji. Trenuje już normalnie z drużyną i jest przygotowany, aby wyjść w poniedziałek na murawę. Z kolei Mateusz Cholewiak ma problem mięśniowy i nadal trenuje indywidualnie. Do meczu pozostało jeszcze kilka dni, zatem zobaczymy, jak ostatecznie będzie kształtowała się kadra na to spotkanie. Sytuacja w ataku wygląda dobrze. Musonda jest gotowy, z Pich może zagrać zarówno w środku, jak i na skrzydle. Pamiętajmy także o Markoviciu, który również przygotowany jest na różne pozycje. To daje swego rodzaju komfort pracy.

VL: – Odnośnie stoperów, wypadło nam dwóch. Wojciech Golla musi pauzować za kartki, z kolei Piotr Celeban doznał kontuzji w meczu rezerw. To na pewno niemały problem, ale musimy sobie z nim poradzić. Mamy różne warianty, z których możemy skorzystać. Nie będziemy jednak teraz zdradzać wszystkich pomysłów.

VL:  – Dino Stiglec wykonuje kawał dobrej roboty na lewej obronie. Wiemy, że wcześniej występował na środku, ale wówczas w ustawieniu z trójką obrońców. To kolejna możliwość, ale ostateczne decyzje podejmiemy przed meczem.

VL: – Przerwa na reprezentacje na pewno nam się przydała. Mieliśmy kilka drobnych kontuzji w zespole, zatem odpowiednio wykorzystaliśmy czas, aby ci zawodnicy doszli do pełni sprawności. W weekend niektórzy zawodnicy zagrali w rezerwach, aby odpowiednio przygotować się do rozgrywek Ekstraklasy. To długi tydzień, bowiem spotkanie odbędzie się dopiero w poniedziałek, ale za to mamy więcej czasu na trening, analizę i odpowiednie przygotowanie do starcia z Rakowem.

VL: – Raków Częstochowa to beniaminek, ale już ustabilizowany zespół. Ma swój styl i dobrą organizację. Przeważnie gra na trzech lub pięciu obrońców, z wahadłowymi. To z pewnością trudny przeciwnik dla każdego w tej lidze. Jednak analizowaliśmy ich grę i wiemy, gdzie popełniają błędy, które my musimy wykorzystać. Mamy oczywiście do nich szacunek, ale jedziemy do Bełchatowa osiągnąć dobry wynik.

O autorze