fbpx

Vitezslav Lavićka: Musimy odwrócić serię

Na konferencji prasowej poświęconej piątkowemu spotkaniu Śląska z Jagiellonią Białystok oczywiście nie zabrakło szkoleniowca miejscowych VItezslava Lavićki.

– Mamy ogromny szacunek do naszego najbliższego rywala, który ma niezwykle udany początek sezonu. Jagiellonia ma jakość, solidną obronę i dobrze pracujących pomocników. W ich składzie są czescy zawodnicy, których znam, ale w piątek najważniejsza będzie nasza gra. Musimy być skupieni i zagrać dobre spotkanie nie tylko w obronie, ale i w ataku – mówił Vitezslav Lavićka.

– Ciąży nam to, że nie ma wygranej. Proszę mi wierzyć, że wszyscy w klubie chcemy, aby wyniki poszły w górę. Przed spotkaniami z Koroną i Widzewem wydawało się, że mieliśmy dobre odprawy i analizy, a reakcja piłkarzy była pozytywna, jednak wszyscy wiemy, jakimi wynikami zakończyły się te pojedynki. Wówczas nie wykorzystaliśmy swoich szans, ale już jesteśmy w pełni skupieni na meczu z Jagiellonią i tym razem musimy odwrócić serię bez zwycięstwa – dodaje Lavićka.

– Fizycznie wyglądamy dobrze i jesteśmy odpowiednio przygotowani do piątkowego pojedynku. Analizujemy każdy trening i na bieżąco śledzimy raporty fitness, jakimi dysponujemy. Wiemy, że brakuje nam tylko zwycięstwa, bowiem dobry wynik ponownie sprawi, że będziemy psychicznie dużo silniejsi. Proszę naszych kibiców, by przyszli na stadion i dali nam wsparcie. To trudna chwila dla klubu, ale ich doping z pewnością nam pomoże – twierdzi czeski szkoleniowiec.

Trener odniósł się także do stanu zdrowotnego swoich podopiecznych

– Sytuacja Mączyńskiego jest taka, że obecnie trenuje indywidualnie, ale jako kapitan jeździ z nami na mecze i czujemy jego wsparcie. Co prawda nie będzie grał z Jagiellonią, ale potem, po przerwie na reprezentację wszyscy liczymy na jego powrót. Z kolei Radecki trenuje z drużyną i jest naprawdę blisko, aby wyjść na murawę. Jest nikła szansa, że będzie gotowy na piątkowe starcie, ale wszystko okaże się po przedmeczowym treningu.