fbpx

Vitezslav Lavićka i Michał Chrapek przed meczem z Górnikiem

Na konferencji prasowej poświęconej niedzielnemu spotkaniu Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze na pytania dziennikarzy odpowiadał pomocnik Trójkolorowych Michał Chrapek oraz szkoleniowiec tej drużyny Vitezslav Lavićka.

Trener WKS-u wspomniał o najbliższym przeciwniku, szerokiej kadrze zespołu, a także dyspozycji Radeckiego i Markovicia. Nie zapomniał także o Przemysławie Płachecie, za którym bardzo dobry występ w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski. Z kolei pomocnik Śląska Michał Chrapek opowiadał o rywalizacji na treningach i dwóch zespołach Górnika – wyjazdowym i domowym.

Vitezslav Lavićka na przedmeczowej konferencji

Vitezslav Lavićka: – Górnik ma dobrą drużynę, dysponującą odpowiedniej jakości zawodnikami. W poprzednim sezonie potyczki Śląska z zabrzanami nie układały się po naszej myśli, ale mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Mamy do nich szacunek, ale chcemy udowodnić swoją wartość i powalczyć o dobry wynik. Analizowaliśmy mecze Górnika i widać ich różnicę w grze u siebie i na wyjeździe. Jako trener w Zabrzu będę po raz pierwszy, ale wiem, że kibice tej drużyny zawsze pełnią rolę dwunastego zawodnika.

– Mateusz Radecki trenuje z drużyną, ale nadal ma także dodatkowy indywidualny program. Przed wyjazdem do Zabrza czeka nas jeszcze jeden trening. Wówczas zadecydujemy, kto zagra w starciu z Górnikiem.

– Jestem zadowolony z tego, jak Filip Marković prezentuje się na treningach. Widać, że to profesjonalista, który także indywidualnie pracuje nad swoją kondycją. Brakuje mu nieco ogrania meczowego, zatem mamy plan, aby przed wystąpieniem na boiskach Ekstraklasy, najpierw rozegrał jedno lub dwa mecze w drugiej drużynie Śląska.

– Przemek Płacheta jest zdrowy, a ze zgrupowania wrócił w dobrej formie mentalnej. W kadrze zagrał bardzo dobry mecz, zdobył bramkę i zaliczył asystę. Miał też przygotowany specjalny program szybkiej odnowy, a dziś już normalnie trenował z zespołem i jest w pełni przygotowany do starcia z Górnikiem.

– Mamy szeroki skład, a rywalizacja na treningach tylko nam pomaga. To jednak do nas, trenerów, należy podjęcie właściwej decyzji, co do wyboru meczowego składu. Dodatkowo mamy także wielu młodych zawodników, którzy z nami trenują i ogrywają się przy tych bardziej doświadczonych graczach. Mamy przygotowany specjalny trening dla młodzieżowców, który ma im pomóc osiągnąć w piłce to, co sobie zaplanują.

Michał Chrapek na przedmeczowej konferencji

Michał Chrapek: – Na każdej pozycji trener ma do dyspozycji przynajmniej dwóch wartościowych piłkarzy. To oznacza, że jeśli wszyscy są zdrowi, jakość zespołu rośnie. Cały czas ciężko pracujemy i powtarzamy sobie, że to dopiero początek sezonu, zatem jeszcze wiele spotkań przed nami.

– Oczywiście, skłamałbym, gdybym powiedział, że spodziewałem się tak dobrego startu Śląska w rozgrywkach Ekstraklasy, tym bardziej że graliśmy już praktycznie z wszystkimi zespołami, które w minionych rozgrywkach znalazły się w czołowej ósemce. Trochę jednak sezonów już spędziłem w naszej lidze i wiem, że niestety czasem trudniej jest mierzyć się z tymi drużynami, które w tabeli są na niższych pozycjach. Mamy jednak chłodne głowy i do każdego rywala podchodzimy tak samo, z respektem, ale z myślą zwycięstwa.

– Górnik jest zdecydowanie inną drużyną, jeśli gra u siebie i inną, jeśli swoje spotkania rozgrywa na wyjeździe. Bez wątpienia czeka nas trudne zadanie, tym bardziej że w Zabrzu już dawno nie wygraliśmy. Jedziemy tam skupieni i pewni siebie, bo chcemy wrócić z kompletem punktów.

fot. slaskwroclaw.pl