fbpx

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej zostanie rozegrany we Wrocławiu

Przed nami już VIII edycja Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, w którym wezmą udział drużyny z Polski, Białorusi oraz Słowacji. Miło nam poinformować, że tegoroczny turniej zostanie rozegrany we wrocławskiej hali Orbita 5 i 6 października.

Memoriał poświęcony pamięci wybitnej reprezentantki Polski Agacie Mróz-Olszewskiej to w głównej mierze inicjatywa mająca na celu upamiętnienie jej dokonań nie tylko na arenie krajowej i międzynarodowej, ale także docenienie za szczególną walkę z chorobą. Październikowe wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Agata Kornhauser-Duda, a głównym organizatorem turnieju jest Fundacja Kropla Życia.

Ten szczególny dla wszystkich memoriał w tym roku odbędzie się we Wrocławiu, gdzie obok drużyny #VolleyWrocław ujrzymy także Developres SkyRes Rzeszów, słoweńską Gen – I Volley Nova Gorica i białoruską Minchanka Mińsk. Oczywiście, w trakcie Memoriału nie zabraknie także innych atrakcji i przedsięwzięć skierowanych do kibiców. Jednym z nich będzie akcja honorowego krwiodawstwa, która zostanie przeprowadzona przed halą Orbita, pierwszego dnia zawodów, w sobotę, 5 października.

Organizatorzy imprezy zapraszają tak naprawdę wszystkich, którzy lubią sport, siatkówkę, czy aktywny tryb życia, ale także tych, którzy chętnie włączają się w akcje propagujące społeczne idee.

Bilety na Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej będą dostępne na platformie kupbilet.pl

Agata Mróz-Olszewska

Agata Mróz-Olszewska to 138-krotna reprezentantka Polski, zdobywczyni złotych medali na mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet w 2003 i 2005 roku, a także mistrzyni Polski i Hiszpanii.

Pierwszy Memoriał ku jej czci został rozegrany w 2009 roku. 22 listopada 2005 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski za wybitne zasługi dla rozwoju sportu odznaczył ją Złotym Krzyżem Zasługi.

fot. twojezaglebie.pl

Autor: Patryk Załęczny