fbpx

Utrzymać zwycięską passę – do gry wraca KPR Kobierzyce

Po kolejnej przerwie w rozgrywkach powracają emocje w PGNiG Superlidze kobiet. Kobierzyczanki czeka trudne zadanie, bowiem w wyjazdowym meczu 5. serii zmierzą się ze Startem Elbląg.

Gospodynie zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Ich dotychczasowy dorobek to siedem punktów, na które składają się dwa zwycięstwa i dwie porażki, w tym ta ostatnia z SPR-em Jarosław. Beniaminek ligi napsuł już w tym sezonie krwi wielu drużynom. Start również nie dał rady i po rzutach karnych musiał uznać wyższość przeciwniczek. Największą siłą rażenia wśród elblążanek dysponują niewątpliwie Alicja Pękala i Alona Shupyk.

Z kolei kobierzyczanki po niefortunnej porażce na inaugurację rozgrywek, kroczą już od zwycięstwa do zwycięstwa. W poprzedniej serii pokonały chorzowski Ruch, a bardzo dobry występ zaliczyła wówczas kapitan drużyny Mariola Wiertelak. KPR zajmuje w ligowej tabeli najniższy stopień podium i w razie zwycięstwa zrówna się punktami z drugim Zagłębiem.

Dotychczas w rozgrywkach Superligi obie ekipy mierzyły się ze sobą osiem razy. Zaledwie raz górą były podopieczne Edyty Majdzińskiej. Pora to zmienić!

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale zobacz.tv na YouTubie