fbpx

Urlep zostaje w Śląsku!

Andrej Urlep wciąż będzie prowadził koszykarski Śląsk Wrocław! Słoweniec przedłużył swój kontrakt na najbliższy sezon. 

Nasz szkoleniowiec już dawno zapracował sobie na miano legendy Śląska Wrocław. Największe sukcesy z Trójkolorowymi święcił już na przełomie XX i XXI wieku. Mimo to w minionym sezonie ponownie wpisał się w historię naszego klubu, ponieważ to właśnie najświeższe mistrzostwo Polski może być postrzegane jako najbardziej niespodziewane, a tym samym najbardziej spektakularne. Wiele osób sceptycznie podchodziło do informacji z października zeszłego roku, kiedy to na stanowisku trenera Urlep zastąpił słabo spisującego się Petara Mijovicia. Wyniki drużyny jednak szybko pokazały, że sprowadzenie dawnej legendy było strzałem w dziesiątkę. Pod wodzą Słoweńca nasz zespół z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej i systematycznie piął się do góry w tabeli.

Straty poniesione na początku sezonu ostatecznie okazały się niestety zbyt duże i sezon zasadniczy zakończyliśmy dopiero na piątym miejscu. Prawdziwy kunszt Słoweńca mieliśmy dostrzec jednak dopiero w play-offach. Oczywiście nie wszystko wyszło w nich idealnie, ale niesamowite serie z Enea Zastalem BC Zielona Góra (3:2) i Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk (3:2) oraz ta najważniejsza, choć już mniej nerwowa, z Legią Warszawa (4:1) pozostaną w pamięci kibiców jeszcze przez długi czas. Andrej do bogatej już historii ze Śląskiem ostatnio dopisał kolejny złoty rozdział, udowadniając tym samym wszystkim niedowiarkom, jak wyśmienitym trenerem wciąż jest. Wielu kibiców jak i ekspertów chóralnie orzekło, że magia Urlepa wciąż działa, choć jak wiemy sam zainteresowany absolutnie w nią nie wierzy. Słoweniec wciąż powtarza, że dobre wyniki są konsekwencją tylko i wyłącznie ciężkiej pracy.

Czy ktoś wierzy w jego magię czy też bardziej w jego profesjonalizm, na koniec najważniejsze są fakty, a te przedstawiają się następująco: Urlep podczas czterech pobytów we Wrocławiu w sumie prowadził Śląsk w sześciu sezonach, w których zdobył z klubem sześć medali – w tym aż pięć złotych oraz jeden brązowy! Taka statystyka z pewnością musi działać na wyobraźnię. I choć jesteśmy przekonani, że lwią częścią tych wspaniałych sukcesów jest ciężka praca Andreja, to nie można oprzeć się wrażeniu, iż jest coś magicznego w połączeniu trenera oraz naszego klubu – wszak tylko ze Śląskiem Słoweniec może pochwalić się tak idealnym bilansem. Mamy nadzieję, że w przyszłości kibice wciąż będą mogli mówić o magii Urlepa i że jego seria medalowa z WKS-em będzie kontynuowana jak najdłużej. Hej Śląsk!