fbpx

Umowa z Terezią Palenikovą została rozwiązana

Reprezentantka Słowacji, 24-letnia Terezia Palenikova, z powodów zdrowotnych nie wystąpi w Ślęzie Wrocław w sezonie 2019/2020. Jak informuje klub, umowa ze skrzydłową została rozwiązana za porozumieniem stron.

Ślęza Wrocław była pierwszym zagranicznym klubem Palenikovej. Słowaczka od początku sezonu prezentowała się ze znakomitej strony i szybko wyrosła na jedną z liderek zespołu. Imponowała swoją dynamiką oraz skutecznością, stając się czołową postacią nie tylko 1KS-u, ale i całej Energa Basket Ligi Kobiet. 

W pierwszej rundzie Terezia notowała średnie na poziomie 13,4 punktu, 3,3 zbiórki oraz 1,8 asysty, trafiając przy tym 50 proc. rzutów za dwa i 38,1 proc. prób za trzy. Zasłużenie została trzecią najlepszą koszykarką na Słowacji w 2018 roku.

Problemy zdrowotne wzięły górę

Niestety, po nowym roku skrzydłowej Ślęzy zaczęły doskwierać problemy zdrowotne, przez które opuściła spotkanie z Sunreef Yachts Politechniką Gdańską. Palenikova nie powróciła już do formy z drugiej połowy 2018 roku i w decydujących momentach sezonu nie była już tak ważną postacią zespołu.

Pomimo słabej końcówki rozgrywek trener Arkadiusz Rusin nadal widział Słowaczkę w swoich szeregach i w czerwcu tego roku podpisała nową umowę z klubem, wiążąc się ze Ślęzą na sezon 2019/2020.

Na początku przygotowań okazało się jednak, że problemy zdrowotne przeszkadzające Terce w osiągnięciu optymalnej dyspozycji wiosną powróciły ze zdwojoną siłą i de facto wykluczyły Palenikovą z możliwości spokojnego trenowania i szlifowania swojej formy przed sezonem 2019/2020.

Obie strony porozumiały się w sprawie rozwiązania umowy, a zgodnie z polityką klubu szczegóły na temat problemów Terezii Palenikovej pozostają wewnętrzną sprawą obu stron.