fbpx

Udany występ siatkarek #VolleyWrocław

#VolleyWrocław udanie zainaugurował Ligę Siatkówki Kobiet! W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 wrocławianki pokonały na wyjeździe stołeczną ekipę i wrócił do stolicy Dolnego Śląska z kompletem punktów.

W inauguracyjnym meczu Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020 zespół #VolleyWrocław zmierzył się z beniaminkiem Wisłą Warszawa. Wrocławianki podeszły do tego meczu bardzo zmotywowane, co zdecydowanie było widać na parkiecie, a zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie przed Ligą – Memoriale Agaty Mróz – Olszewskiej – tylko rozbudziło apetyty na wygraną na inaugurację rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Warszawianki postawiły trudne warunki i nie chciały łatwo oddać swojego boiska. Każda przewaga wypracowana przez siatkarki z Dolnego Śląska była bardzo szybko niwelowana. W końcówkach setów to jednak podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego starały się zachować więcej zimnej krwi, dzięki czemu inauguracyjne spotkanie udało się zakończyć wynikiem 3:1. Oznacza to, że do Wrocławia wróciły 3 bardzo cenne punkty.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Rasińska. Atakująca #VolleyWrocław zdobyła 19 punktów – 1 blokiem, 5 zagrywką i 13 atakiem. Szczególnie widowiskowe były zagrywki młodej siatkarki, którymi powalała na kolana swoje przeciwniczki. Dwucyfrowym wynikiem punktowym popisały się jeszcze: Natalia Murek, Kinga Kasprzak i Magdalena Soter. Dwie ostatnie solidnie popracowały w bloku, zdobywając łącznie 8 punktów tym elementem.

– Nasza gra z dnia na dzień jest coraz lepsza. W tym meczu na pewno pokazałyśmy, jak ważne jest to doświadczenie i zgranie, które wypracowałyśmy sobie w ubiegłym sezonie. Przed nami praca i przygotowanie do kolejnych meczów. Wiemy, gdzie mamy jeszcze rezerwy i nad jakimi błędami musimy popracować. Teraz jednak na tapecie pojawi się brązowy medalista MP – Developres SkyRes Rzeszów i to jest dla nas najbliższy cel – dobre przygotowanie się do tego meczu – mówi MVP spotkania z Wisłą Warszawa Aleksandra Rasińska.

Przed wrocławiankami teraz dzień wolnego i powrót do treningów przed inauguracyjnym meczem Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu.

Mecz #VolleyWrocław z Developres SkyRes Rzeszów w najbliższą niedzielę, 20 października, o 17.00 w hali Orbita.

Wisła Warszawa – #VolleyWrocław 1:3