fbpx

Udany rewanż KPR Kobierzyce

W 8. kolejce PGNiG Superligi Kobiet KPR Kobierzyce pokonał w Piotrkowie Trybunalskim tamtejszą Piotrcovię 24:21. W odniesieniu zwycięstwa pomogła wysoka nieskuteczność całego zespołu gospodarzy.

Za kobierzyczankami bardzo trudne ligowe spotkanie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej przyjechały do Piotrkowa, aby zrewanżować się za porażkę w pierwszej kolejce rozgrywek, kiedy przegrały we własnej hali 21:22.

Piłkarki KPR-u udanie rozpoczęły niedzielne spotkanie od szybkiego prowadzenia, ale z biegiem czasu dały sobie rzucić kilka bramek i wynik cały czas oscylował wokół jednobramkowej przewagi drużyny z Kobierzyc. Ostatnią rzuciła Karolina Wicik i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:10 dla KPR-u. Najlepsze w zespole Edyty Majdzińskiej były w tej części meczu Kinga Jakubowska (4 bramki) i Mariola Wiertelak (4 bramki).

Druga część meczu to kontynuacja dobrej gry KPR-u Kobierzyce. Szybko rzucone 4 gole dały ponownie bezpieczną przewagę. Drużyna Piotrcovii zagrała dobre zawody, a przy większej skuteczności na linii siedmiu metrów (1/5) mogła nawet pokusić się o zwycięstwo w tym meczu.

Kobierzyczanki kontrolowały jednak przebieg spotkania, nie dając sobie odebrać prowadzenia przez całą drugą połowę. Pod koniec tej części Piotrcovia zdołała dojść do przeciwniczek na różnicę jednej bramki, ale to wszystko, co były w stanie zrobić podopieczne Krzysztofa Przybylskiego. Znakomicie w końcówce meczu zaprezentowała się bramkarka KPR-u Beata Kowalczyk, która obroniła rzut karny i nie dopuściła do zmniejszenia rezultatu. Spotkanie zakończyła bramka zdobyta przez Aleksandrę Tomczyk, która przypieczętowała zwycięstwo KPR-u Kobierzyce 24:21.

– W najważniejszych momentach gry zawiodła skuteczność w naszym zespole. Mieliśmy sporo sytuacji, które powinniśmy wykorzystać i wynik spotkania mógłby być zupełnie inny. Zdecydowanie musimy poprawić skuteczność przy rzutach karnych, bo nieskuteczność m.in. w tym aspekcie zdecydowała, że trzy punkty zabiera drużyna KPR Kobierzyce – powiedział po meczu trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Dzięki tej wygranej KPR Kobierzyce ma na swoim koncie pięć zwycięstw po ośmiu seriach spotkań. W następnej kolejce podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się w wyjazdowym meczu z Metraco Zagłębiem Lubin. Oba zespoły mają po 15 punktów, a wyprzedza je tylko niepokonana Perła Lublin z dorobkiem 24 punktów.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski-KPR Kobierzyce 21:24 (10:11,11:13)

MKS: Ciura 4, Oreszczuk 4, Danielle Joia 3, Charzyńska 3, Sobecka 3, Klonowska 3, Dorsz 1.

KPR: Wiertelak 6, Jakubowska 5, Despedovska 4, Koprowska 4, Wicik 2, Michalak 1, Tomczyk 1, Walczak 1.