fbpx

Udany rewanż KFC Gwardii Wrocław

W 25. kolejce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław pokonała w Orbicie KPS Siedlce 3:1. Wrocławianie ponownie wskoczyli na 4 miejsce w tabeli.

Gwardia w pierwszym meczu z KPS Siedlce przegrała 0:3. O tamtym spotkaniu wrocławianie musieli zapomnieć i chcąc zająć 4 miejsce na koniec fazy zasadniczej musieli dzisiaj wygrać za 3 pkt.

Siedlczanie przyjechali do stolicy Dolnego Śląska z myślą o tym, by się dobrze zaprezentować. KPS zapewnił sobie już utrzymanie, a i na play-offy nie ma szans. 

Gwardziści znakomicie weszli w dzisiejsze spotkanie i pewnie wygrali pierwsze dwa sety do 19. Kibice zgromadzeni w hali Orbita liczyli na szybkie zwycięstwo 3:0, jednak w trzecim secie dostali kubeł zimnej wody na swoje głowy. Siedlczanie nadspodziewanie łatwo uzyskali szybko przewagę, która z każdą minutą rosła i finalnie to goście wygrali przekonująco trzecią partię 25:17. 

Na szczęście w czwartym secie gospodarze ponownie zagrali siatkówkę do której nas przyzwyczaili w tym sezonie. Od początku tego seta wrocławianie bezpiecznie prowadzili różnicą kilku punktów. Finalnie spotkanie Gwardia zakończyła wygraną w czwartym secie 25:19.

Wrocławianie dzięki tej wygranej ponownie wrócili na 4 miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. KFC Gwardia Wrocław w ostatnim meczu fazy zasadniczej zmierzy się za tydzień z SPS Chrobrym Głogów. Gwardziści aby mieć przewagę własnej hali w fazie play-off muszą wygrać ten mecz za 3 pkt. Rywalizacja rozpocznie się już 14 marca o godz. 18.00 w hali Orbita.

KFC Gwardia Wrocław-KPS Siedlce 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:19)

Gwardia: Gibek 15, Gromadowski 9, Wnuk 9, Maćkowiak 7, Olczyk 5, Nowosielski 4, Paszkowski 4, Lubaczewski 3.

Siedlce: Sawicki 13, Napiórkowski 9, Laskowski 8, Woźnica 8, Maziarz 5, Wójcik 5, Gulak 3, Kacperkiewicz 2, Nowak 2.