fbpx

Turniej U-13 MicoCup 2019 za nami

Dziesięć najlepszych akademii piłkarskich rywalizowało w miniony weekend w Brzegu Dolnym. Zwycięzcą turnieju U-13 MicoCup 2019 została Legia Warszawa. Akademia Śląska Wrocław zakończyła zawody na 6. pozycji, z kolei FC Wrocław Academy na 8.

Najlepsi młodzi polscy piłkarze przez dwa dni rywalizowali na boiskach Stadionu Miejskiego w Brzegu Dolnym. Rozgrywki przyniosły wiele sportowych emocji. Na otwarcie turnieju MicoCup 2019 w kategorii wiekowej U-13 padł bezbramkowy remis. Punktami podzielili się gospodarz turnieju AP Brzeg Dolny oraz drużyna AP Reissa Poznań, która awansowała z turnieju kwalifikacyjnego.

Co ciekawe, w drugim spotkaniu padł taki sam wynik – FC Wrocław Academy po zaciętej rywalizacji zremisowało z Jagiellonią Białystok. Nie oznacza to jednak, że było nudno. Świetnie oglądało się spotkanie Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Kolejorz po ciężkim boju wygrał 3:2.

Pierwszy dzień zmagań to również dobra dyspozycja stołecznego zespołu. Najpierw Legia pokonała gospodarzy aż 8:1, a następnie zwyciężyła 5:0 z FC Wrocław Academy. Sobotnie rozgrywki zakończyła z 15 punktami na koncie, wyprzedzając w tabeli o 5 oczek Jagiellonię i o 6 obrońców tytułu, czyli Zagłębie Lubin.

Drugi dzień zmagań

W niedzielę już od początku padały piękne bramki. AP Brzeg Dolny pokonało Łużyce Lubań 2:1, a w innym ciekawym meczu Portowcy, czyli Pogoń Szczecin, pokonali Śląsk Wrocław 2:0. Wszystkie spotkania dostarczyły wielu emocji.

– Podobało mi się to, że młodzi piłkarze pilnie słuchali rad swoich trenerów – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled – współorganizatora MicoCup. – Nie tylko cieszyli się grą, ale starali się także rozpracować przeciwnika. Doskonale było widać, jak w skupieniu analizowali to, co mówił ich szkoleniowiec – dodał.

Drugi dzień przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Najlepiej poradziła sobie Legia Warszawa, która stoczyła dwa bardzo ciężkie mecze z drużynami z Poznania. Najpierw wygrała z AP Reissa 1:0, potem bezbramkowo zremisowała z Lechem. Nawet porażka 0:1 z białostockim zespołem nie przeszkodziła im w sięgnięciu po główne trofeum.

Drugie miejsce przypadło dla Białegostoku, a trzecie dla Brzegu Dolnego. Zeszłoroczny triumfator, Zagłębie Lubin, ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji, oglądając plecy Lecha, Pogoni i Śląska.

Meczom towarzyszyła wspaniała atmosfera na trybunach. Kibice, którzy zdecydowali się dopingować swoich faworytów, nie mieli na co narzekać. – Frekwencja dopisała przez cały turniej. Cieszy mnie to, że kibice przyjechali z różnych zakątków Polski. Jest to ważne dla organizatorów i władz Brzegu Dolnego – powiedział Robert Woźniak. 

W MicoCup 2019 (21-22 września) zagrało 10 akademii piłkarskich i ok. 150 młodych piłkarzy.

Końcowa klasyfikacja drużyn:

1. Legia Warszawa 22 pkt

2. Jagiellonia Białystok 20 pkt

3. AP Brzeg Dolny 16 pkt

4. Lech Poznań 15 pkt

5. Pogoń Szczecin 13 pkt

6. Śląsk Wrocław 11 pkt

7. Zagłębie Lubin 10 pkt

8. FC Wrocław Academy 7 pkt

9. AP Reissa Poznań 6 pkt

10. Łużyce Lubań 3 pkt

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Jaroszuk z Jagiellonii. Dwa inne indywidualne trofea przypadły zawodnikom Legii: królem strzelców został Staś Gieroba, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Dawida Ostrowskiego.