fbpx

Turniej charytatywny Euro-Inwest Cup za nami!

Kolejny raz udało się pomóc potrzebującemu dziecku, bowiem za nami 3. edycja charytatywnego turnieju Euro-Inwest Cup, który toczył się na terenie kompleksu sportowego Ślęzy Wrocław.

To właśnie tam, kilkanaście drużyn z całego Dolnego Śląska zagrało, aby pomóc potrzebującej Nataszcze. 4-letnia dziewczynka urodziła się z poważną chorobą serca, krytyczną stenozą aortalną oraz wrodzonym wodonerczem. Jej ratunkiem jest wyłącznie kosztowna operacja.

– Kiedy poznałem historię Nataszy, nie zastanawiałem się ani sekundy, aby wyciągnąć pomocną dłoń – mówi Marcin Sorbian, prezes zarządu grupy Euro-Invest, głównego sponsora i organizatora imprezy i dodaje: – Podczas każdej edycji wybieramy dziecko i gramy właśnie dla niego. Nasz turniej to także wiele wydarzeń towarzyszących. Mamy młodych piłkarzy upiekły ciasta, na kibiców czekał grill, kawa i herbata. Co więcej, dzieciaki zabawiał Orzeł Ślązak, czyli stadionowa maskotka Śląska.

W zbiórce pieniędzy na tak szczytny cel nie zabrakło także licytacji. Kibice nabyli m.in. koszulki Śląska, Zagłębia Lubin, piłkę WKS-u, którą podarował sam Mariusz Pawelec, czapeczkę Roberta Kubicy czy puchar KSW Michała Michalskiego.

Wynik sportowy był tak naprawdę sprawą drugorzędną, bowiem główną i jedyną bohaterką była wspomniana wcześniej Natasza.

Mimo niesprzyjającej pogody podczas całego turnieju udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w swoich kategoriach wiekowych wygrały drużyny Parasola Wrocław i FC Wrocław Academy. Współorganizatorem turnieju była agencja sportowa Around The Sport, której właścicielem jest Mateusz Zieliński.