Trzy punkty zostają we Wrocławiu

W piątej kolejce TAURON 1. Ligi w hali Orbita eWinner Gwardia Wrocław podejmowała Polski Cukier Avię Świdnik. Spotkanie było wyjątkowe z dwóch względów: po pierwsze spotkały się dwa zespoły z czołówki tabeli, a po drugie mecz był ostatnią okazją do zagrania przy w części wypełnionych trybunach, od jutra do odwołania kibice nie będą mogli obejrzeć na żywo zmagań sportowych. W tym jakże ważnym pojedynku lepsi okazali się Gwardziści, którzy wygrali 3:1.

I set

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście. Przy zagrywkach Rawiaka uzyskali przewagę dwóch punktów (1:3). Po bloku Siwickiego Gwardziści wyrównali (3:3). Wierzbickiego zatrzymał Sługocki, a po chwili Gibek zaatakował w połowę siatki (4:7). Następnie Siwicki uderzył w aut, a Boruch wykorzystał przechodzącą piłkę (6:10). Biernat świetnie ograł Rawiaka na siatce (8:11). Łubaczewskiego zatrzymał pojedynczy blok Rawiaka (8:13). W siatkę wpadli Gwardziści (9:15). W kontrze skutecznie pokazał się Siwicki (13:18). Przewaga gości jeszcze wzrosła po bloku Rawiaka nad Frącem oraz po kolejne przechodzącej piłce skończonej przez Rawiaka (13:21). Swodczyk uderzył w aut (16:22). Niestety, popsute przez Gwardzistów zagrywki w końcówce seta nie pozwoliły im nawet na powalczenie o zbliżenie się do rywali. Set zakończył się udanym atakiem ze środka Swodczyk (17:25).

II set

Podrażnieni Gwardziści z przytupem weszli w kolejną partię. Po świetnych atakach Wierzbickiego i Gibka na tablicy widniał wynik 5:1. Gibek nie przebrnął przez podwójny blok (6:4). Świdniczanie wpadli w siatkę (11:6). W przyjęciu nie porozumieli się Gibek oraz Lubaczewski (11:8). Lubaczewski zatrzymał Rećko (13:8). Pojedynczym blokiem zaskoczył rywali Wierzbicki (14:9). Skuteczny w kontrze był Gibek (17:11). Frąc uderzył po siatce w aut (17:13). Po obronie Mihułki piłka spadła w boisko, a punkt z zagrywki zdobył Gibek (19:13). Mimo ofiarnej obrony Siwickiego rywale zdobyli oczko z kontrataku (20:16). Olczyk zdobył punkt blokiem (23:18). Atak Gibka z lewego skrzydła zamknął drugą partię (25:20).

III set

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów (3:3). Gibek zdobył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki (6:4). Lubaczewskiego zatrzymał Swodczyk, a Wierzbicki uderzył daleko w aut i goście wyszli na prowadzenie (8:9). Skutecznie w kontrach spisywał się Rećko i przewaga gości wzrosła do trzech punktów (12:15). Pietruczuk został zablokowany przez Swodczyka (14:18). Wierzbicki skończył trudną piłkę w kontrze, a po chwili również zrobił to Gibek i strata Gwardzistów wynosiła już tylko jedno oczko (19:20). Do remisu doprowadził Wierzbicki atomową zagrywką, której świdniczanie nie byli w stanie przyjąć (20:20). Końcówka była bardzo emocjonująca i doszło do gry na przewagi. W niej lepsi byli nasi siatkarze. Swodczyka zatrzymał podwójny blok Lubaczewskiego i Olczyka, a po chwili duet Wierzbicki-Olczyk zablokował Rećkę (26:24).

IV set

Po wyrównanym początku Gwardziści odskoczyli rywalom po punktowych zagrywkach Wierzbickiego (5:3). Świdniczanie wpadli w siatkę, a po chwili Rećko nie poradził sobie z potrójnym wrocławskim blokiem (10:6). Po błędach Lubaczewskiego w ataku przewaga stopniała do jednego punktu (10:9). Rawiak nadział się na blok Gibka (13:10). Kolejne bloki Gwardzistów pozwoliły ponownie zbudować przewagę nad rywalami (15:10). Niestety, potężne serwisy Rećki dały gościom cztery punkty z rzędu (15:14). Siwicki uderzył w taśmę i świdniczanie doprowadzili do remisu (17:17). Rawiak nadział się na potrójny blok wrocławian (20:18). Dalej Siwicki popisał się pojedynczym blokiem (23:20). W końcówce ponownie było mnóstwo emocji, świdniczanie aż trzykrotnie zatrzymali na siatce wrocławian i doprowadzili do gry na przewagi. Pietruczuk uderzył po taśmie w aut i to podopieczni Witolda Chwastyniaka mieli piłki setowe (24:25). Rećko źle trafił w piłkę i uderzył poza boisko, a po chwili Wierzbicki zakończył spotkanie, wykorzystując blok rywali. Set zakończył się wynikiem 28:26 i trzy punkty pozostały we Wrocławiu.

MVP spotkania po raz kolejny został Damian Wierzbicki.

eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 28:26)

eWinner Gwardia Wrocław: Łubaczewski, Siwicki, Gibek, Wierzbicki, Biernat, Olczyk, Mihułka oraz Frąc, Malicki, Szymeczko, Pietruczuk.

Polski Cukier Avia Świdnik: Boruch, Nowak, Sługocki, Rećko, Swodczyk, Rawiak, Kuś oraz Żywno, Walawender.

Autor: Kacper Wojciechowski