fbpx

Trzecie zwycięstwo WKS Śląska Wrocław

W 6. kolejce Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław pokonał po zaciętym meczu PGE Spójnię Stargard 82:79. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Adamka w lidze. O wygranej zadecydowała dobra gra tercetu Joseph, Wojciechowski, Łączyński, którzy zdobyli w sumie 50 punktów.

Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu była w pełni kontrolowana przez wrocławian. Śląsk od pierwszej minuty grał koncertowo, czego potwierdzeniem było 20-punktowe prowadzenie w 9. minucie pojedynku. Finalnie pierwszą część spotkania WKS wygrał 27:12. W tej odsłonie najwięcej punktów dla wrocławian rzucił Devoe Joseph (8).

Druga część spotkania miała zupełnie odmienny przebieg. Koszykarze WKS-u zatrzymali się (w głowach) na pierwszej kwarcie, bo Spójnia zaczęła radzić sobie nadspodziewanie dobrze. Gospodarze szybko wzięli się do odrabiania strat i sumiennie zdobywali kolejne punkty. Na szczęście dla Śląska przewaga z pierwszej kwarty została obroniona, ale do przerwy na tablicy wyników mieliśmy już tylko 34:35.

W pierwszych dwudziestu minutach w zespole Śląska Wrocław najlepiej punktował Mathieu Wojciechowski (10 pkt) i Devoe Joseph (8 pkt). W drużynie gospodarzy najlepszy był Tomasz Śnieg. Rozgrywający PGE Spójni zapisał na swoim koncie 8 oczek.

Wrocławianie ponownie wrócili do swojej gry

Wrocławianie trzecią partię dzisiejszego meczu zaczęli niezwykle skutecznie, szybko osiągając 11-punktowe prowadzenie. Z biegiem czasu Spójnia zaczęła grać jednak skuteczniej i cały czas utrzymywała kontakt punktowy ze Śląskiem. Na szczęście, niezwykle efektywnie zaprezentował się w tej części Devoe Joseph, który zdobył 11 punktów i dzięki temu Wojskowi przed czwartą kwartą prowadzili 60:56.

WKS rozpoczynał ostatnią część spotkania z minimalnym prowadzeniem i nadzieją na końcowe zwycięstwo. Spójnia dwukrotnie wyszła w tej partii na jednopunktowe prowadzenie, ale przez większą część czwartej kwarty żadnemu z zespołów nie udało się “odskoczyć”. Śląsk dopiero od szóstej minuty rzucił serię kilku oczek i bezpiecznie trzymał kilkupunktowe prowadzenie, nie oddając go już do końca meczu. Ostatecznie wrocławianie pokonali Spójnię 82:79.

Za podopiecznym Andrzeja Adamka bardzo ciężki bój w Stargardzie. Śląsk zagrał dzisiaj dobre spotkanie, a co najważniejsze odniósł cenne zwycięstwo, o którym zaważyła pierwsza kwarta wygrana przez Wojskowych 27:12. Najlepiej w drużynie Śląska punktowali Devoe Joseph (19 pkt) i Mathieu Wojciechowski (17 pkt).

PGE Spójnia Stargard-WKS Śląsk Wrocław 79:82 (12:27,22:8,22:25,23:21)

Spójnia:Cowels III 18, Młynarski 16, Pamuła 15, Śnieg 12, Kostrzewski 9, Gintvainis 3, Brenk 2, Jackson 2, Olisemeka 2.

Śląsk:Joseph 19, Wojciechowski 17, Łączyński 14, Humphrey 9, Chrabascz 8, Gibson 8, Dziewa 5, Gabiński 2.