fbpx

Trzech piłkarzy opuszcza rezerwy Śląska

Mariusz Idzik, Bartosz Boruń i Filip Olejniczak nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw Śląska II Wrocław.

Mariusz Idzik to wrocławianin i wychowanek WKS-u, który w trakcie kariery kariery przeszedł przez wszystkie szczeble – od drużyn juniorskich, przez rezerwy WKS-u aż do pierwszego zespołu. Przed sezonem 2014/2015 Idzik został przez Tadeusza Pawłowskiego włączony do kadry ekstraklasowej drużyny, a w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w październiku 2015 roku, kiedy wszedł na boisko w końcówce wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin, zremisowanego przez Śląsk 1:1. Łącznie w barwach WKS-u w Ekstraklasie zagrał w ośmiu spotkaniach.

Mariusz Idzik opuścił Śląsk na początku 2017 roku i grał kolejno w Wiśle Puławy, Miedzi Legnica i Ruchu Chorzów. Skutecznością imponował szczególnie w barwach Niebieskich, gdzie w 53 spotkaniach na poziomie drugiej i trzeciej ligi oraz rozgrywek o Puchar Polski zdobył 37 bramek. Powrócił po niespełna pięciu latach, a w poprzednim sezonie zagrał w osiemnastu meczach Śląska II, w których strzelił jednego gola.

Bartosz Boruń jest wychowankiem Śląska Wrocław, a przy Oporowskiej gra od sezonu 2011/2012, również przechodząc wszystkie szczeble szkoleniowe aż do pierwszego zespołu. Z ekstraklasową drużyną trenował, uczestniczył w obozach przygotowawczych, jednak ostatecznie nie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miał jednak okazję w barwach pierwszego zespołu zagrać w finale Pucharu Polski w 2020 roku, kiedy Śląsk odpadł z dalszej rywalizacji z ŁKS-em Łódź. Wówczas zagrał 41 minut.

Na poziomie II ligi rozegrał w rezerwach Śląska 57 meczów, w których strzelił osiem goli, ponadto wystąpił także w szesnastu spotkaniach III ligi, gdzie zdobył dwie bramki.

Filip Olejniczak jest wrocławianinem, a pierwsze szlify piłkarskie zbierał m.in. w Polarze Wrocław i niemieckim JFC Frankfurt. W swojej karierze reprezentował również barwy Polonii Leszno i Ruchu Chorzów. Przed przyjściem do WKS-u występował naprzemiennie w Orle Pawłowice (jesień 2015, 2017/2018 i jesień 2019) i Ślęzie Wrocław (wiosna 2016, 2016/2017, 2018/2019, wiosna 2020 i 2020/2021).

źródło: slaskwroclaw.pl