fbpx

Triathlonista z Wrocławia pobił rekord Polski Ironman

Robert Wilkowiecki zajął ósme miejsce w wyścigu zawodników PRO podczas IRONMAN Barcelona. 25-latek swoim rewelacyjnym czasem 8:06:45 ustanowił jednocześnie nowy rekord Polski na “królewskim” dystansie.

Robert to zawodnik pochodzący z Twardogóry, ale na co dzień mieszka i trenuje we Wrocławiu, gdzie znakomicie przygotował się do barcelońskiego Ironmana. Tam, w niedawno zakończonych zawodach wystartowało dwóch wrocławskich zawodników GVT BMC Triathlon Team: Maciej Chmura i Robert Wilkowiecki, który startem w Hiszpanii debiutował w morderczym dystansie. Warto jednak wspomnieć, że w czerwcu wywalczył tytuł mistrza Polski na połowe krótszym dystansie.

W Barcelonie podopieczni trenera Zbigniewa Gucwy musieli zmierzyć się z piekielnie ciężkim dystansem IRONMAN, czyli: 3,8 km pływania, 180,2 km jazdy rowerem i 42 km biegu.

Debiut i nowy rekord Polski

Robert Wilkowiecki w swoim debiucie starcie pokonał trasę w zaledwie 8 godzin 6 minut i 45 sekund, bijąc tym samym rekord Polski na tym dystansie.

– Zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać przed tym startem. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany, ale nigdy nie pokonałem takiego dystansu jednego dnia, a już zwłaszcza na zawodach. Wykonałem przyzwoite pływanie, gdzie starałem się trzymać w miarę blisko czołówki. Na początku roweru miałem mały problem z butem, ale szybko udało się to opanować i mogłem znaleźć odpowiedni rytm. Na bieganiu zdecydowanie za szybko rozpocząłem pierwszą pętlę. Zapłaciłem za to na drugiej, ale przełamałem kryzys i z powrotem wróciłem do wysokiego tempa na ostatniej rundzie – mówi Robert Wilkowiecki.

I dodaje: – Z pewnością popełniłem masę błędów. W końcu to mój debiut na dystansie IRONMAN, ale bardzo cieszę się, że udało się osiągnąć tak dobry wynik. Rekord Polski daje również okazję do satysfakcji, ale szczerze mówiąc, chce zbliżać się do światowej czołówki i ścigać się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Dzisiejszy wyścig to z pewnością nie było moje ostatnie słowo.

37. miejsce w stawce IRONMAN Barcelona na koniec sezonu zajął Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team), który stracił szanse na dobry wynik po problemach już na początku biegania.