fbpx

Trener Vitezslav Lavićka przed spotkaniem z Cracovią

Vitezslav Lavićka, trener Śląska Wrocław o zbliżającym się pojedynku.

– Skupiamy się na sobie i swojej grze. Jesteśmy zadowoleni z tego, że idziemy w dobrą stronę. Nieważne z kim gramy, ale zawsze mamy szacunek do rywala. Jesteśmy liderem tabeli, choć trzeba pamiętać, że to tylko początek sezonu. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, aby ta drużyna cały czas solidnie pracowała na treningach – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener wrocławian Vitezslav Lavićka.

Co ważne, wiadomo, że w spotkaniu Śląska z Cracovią nie zagra kapitan miejscowych Krzysztof Mączyński, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek w sezonie. O jego absencje jest jednak spokojny szkoleniowiec Śląska.

– Wiemy, że nie zagra Krzysztof Mączyński, który jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w drużynie, ale mamy zawodników, którzy mogą go zastąpić. Michał Chrapek jest jedną z opcji, jednak mamy też inne warianty. Kilku młodych zawodników również może wystąpić na tej pozycji.

Szkoleniowiec zapytany o możliwy występ nowego nabytku Israela Puerto, który w minionym tygodniu rozegrał spotkanie w barwach rezerw WKS-u, odpowiedział, że Hiszpan jest już gotowy na Ekstraklasę.

Jak wygląda sprawa komunikacji, przy tak zróżnicowanym pochodzeniu zawodników?

– Dla mnie najważniejsza jest komunikacja. Kładę nacisk na to, by zawodnicy uczyli się polskiego. Nie jest to łatwe, ale są w stanie to zrobić. Dobrym przykładem jest Musonda, który nauczył się podstaw języka, a przecież w Polsce jest dopiero od ośmiu miesięcy.

fot. slaskwroclaw.pl