fbpx

Trener Vitezslav Lavićka przed meczem z Piastem

Za nami konferencja prasowa z udziałem trenera Śląska Wrocław Vitezslava Lavićki. Sprawdźcie, co przed meczem z Piastem powiedział czeski szkoleniowiec.

Vitezslav Lavićka: – Jesteśmy zadowoleni, że prezentujemy dobrą organizację gry w obronie, przez co tracimy mało bramek. Jednak kontuzja Łukasza Brozia na pewno wprowadza pewne zmiany w tej formacji. Ostatnim razem postawiliśmy na Kamila Dankowskiego, który jest naturalnym zmiennikiem Łukasza. Analizowaliśmy jego poczynania w spotkaniu z Wisłą i widać, że Kamil wykonał dobrą pracę. Przed nami jednak nowe, bardzo duże wyzwanie.

– Gramy z mistrzem Polski i to na wyjeździe. Nie jest tak, że Dankowski jest naszą jedyną opcją i mogę już teraz zagwarantować mu miejsce w składzie. Cały czas pracujemy nad różnymi wariantami, ale Kamil zastąpił Łukasza i teraz przyszła jego szansa. Jeżeli będzie nadal dobrze pracował i prezentował odpowiedni poziom w meczach, będzie grał, a jeśli nie, będziemy musieli znaleźć zastępstwo.

– W ostatnim czasie piłkarze Piasta przegrali z Lechem, ale teraz przed nimi nowy mecz. Oczywiście gliwiczanie będą wzmocnieni powracającymi Jodłowcem i Hateley’em, czyli ważnymi i doświadczonymi zawodnikami. Szanujemy ich drużynę – są przecież mistrzem, a to wiele mówi. Zawsze robimy jednak szczegółową analizę przeciwnika. To robota sztabu, ale czasami zdaża się, że o pewnym detalach mówią sami piłkarze, którzy znają się z innych rozgrywek czy klubów. Wszyscy piłkarze Piasta kreują akcje i musimy kryć każdego z osobna, aby zapobiec stracie przez nas bramki.

– Przeanalizowaliśmy mecz z Wisłą Kraków i rozmawialiśmy z Wojciechem Gollą na temat jego wślizgu. Oczywiste jest to, także dla niego, że nie powinien go wykonywać. To był błąd i nie było dobrego ustawienia przy szybkim ataku przeciwnika. Trzeba jednak pamiętać, że po tej feralnej interwencji Wojtek grał bardzo dobrze i widać było po nim wielkie pragnienie, aby się zrehabilitować za chwilę nierozwagi.

Ostateczna decyzja, kto zagra w Gliwiach, zostanie ogłoszona jutro. Wiemy, jakie Erik ma możliwości i w czym ma jeszcze braki. Dużo pracuje, ale brak mu efektywności. Czekamy na nią i chcemy, by zdobywał więcej goli. Nie mogę powiedzieć, co dokładnie szykujemy na Piasta, ale wierzę, że będzie dobrze. Nie wygraliśmy w Gliwicach od 10 lat? Wiemy, że Piast jest u siebie mocny, ale chcemy zrobić wszystko, aby tym razem zakończyć pojedynek zwycięsko.