fbpx

Trener Vitezslav Lavićka przed meczem z Legią

Na przedmeczowej konferencji poświęconej niedzielnemu spotkaniu z Legią Warszawa nie zabrakło szkoleniowca Trójkolorowych Vitezlava Lavićki. Zobaczcie, co czeski trener miał do powiedzenia przed hitem PKO Ekstraklasy.

Vitezslav Lavička: – Mamy jeszcze nieco czasu, aby odpowiednio przygotować się do meczu, ale jest już pewien pomysł na rozwiązanie problemów w środku pola. Wspólnie ze sztabem sprawdziliśmy, jakie mamy możliwości i dostosowaliśmy pewien wariant, jednak na ten moment nie będziemy go teraz zdradzać.  

Analizujemy mecze całego zespołu, ale również patrzymy na indywidualne występy naszych zawodników. Jest tak również w przypadku Erika Exposito. On wie, co robi dobrze i zdaje sobie sprawę z tego, co musi jeszcze poprawić. Jest częścią tej drużyny i wspólnie z nami walczy o sukces.  

Spotkanie ze stołecznym klubem będzie miało szczególne znaczenie, bowiem obie drużyny są aktualnie w dobrej formie. My wygraliśmy 5 meczów z rzędu, ale szanujemy też wyniki, jakie osiągnął nasz przeciwnik. Oczywiście, dla kibiców niedzielny pojedynek to świetna okazja, by przyjść na stadion i zobaczyć swój zespół. Trzeba jednak pamiętać, że poprzednie wyniki to już przeszłość. Teraz przed nami nowe wyzwanie i staramy się to przekazać zawodnikom.

Historycznie Legia jest największym klubem w Polsce. W swoich szeregach ma wielu jakościowych zawodników. Gdy graliśmy z Legią w pierwszej rundzie sytuacja była inna. Wtedy wystepowała również w kwalifikacjach do europejskich pucharów, a teraz skupia się już tylko na lidze. Wiemy, że są w formie, mają dobrych zawodników i ten mecz będzie dla nas sporym wyzwaniem.  

Jestem zadowolony z tego, jak nasi piłkarze pracują na treningach. W niedzielę co prawda zabraknie Krzysztofa Mączyńskiego i Michała Chrapka, ale u nas największą siłą jest zespół – jako całość. Ich nieobecność będzie okazją dla innych piłkarzy, którzy mniej grali i czekali na swoją szansę. Teraz ta szansa nadchodzi i będzie to wielkie wyzwanie dla tych, którzy wyjdą na boisko w niedzielę.  

Cieszymy się, że zainteresowanie meczem jest spore, mimo nie najlepszej pogody. Będzie to niezwykle ważne spotkanie dla obu zespołów. Jeśli nasi kibice przyjdą i dadzą nam wsparcie, będzie to dla nas bardzo pozytywny impuls. 

Każde spotkanie, jakie rozegrał ten zespół daje dodatkowe doświadczenie i zgranie. Jestem zadowolony z tego, jak funkcjonuje nasza drużyna, ale musimy stąpać twardo po ziemi. Poziom w PKO Ekstraklasie jest bardzo wyrównany. Będziemy walczyć za Śląsk, za klub i za nasze miasto, by osiągnąć jak najlepszy wynik.